Hulp gevraagd - consumentenvuurwerk in Europese landen

Waanzinnig verhaal Baba (Erik)
Alleen jij kan het verhaal zo smeuig brengen. Super!!!

de werkelijkheid is altijd mooier, helaas komt dat niet helemaal over in het filmpje. Maar op dat moment was het echt super en onverwacht. Onze vakantie kon vanaf dat moment niet meer stuk.
Sommige zullen denk ach een paar shells, maar als je weet waar we zaten echt ergens afgelegen in de bergen. Daar verwacht je dit niet, een klein cadeau....
 
Babba, jouw verhaal verwondert me, dan heb jij blijkbaar veel geluk gehad door vuurwerk te vinden op Cyprus.
Door jouw ervaring kleur je de kaart groen wat Cyprus betreft maar voor zover het mij bekend is, na verschillende malen op Cyprus geweest te zijn zal het eerder rood zijn vrees ik.
Als vuurwerkfan heb ik tijdens mijn verblijven op Cyprus regelmatig informatie ingewonnen aangaande vuurwerk bij hoteleigenaars, handelaars, politie, taxichauffeurs en andere lokale bewoners, met steeds dezelfde antwoorden.
Vuurwerk wordt normaal gezien niet aan particulieren verkocht en is dus (legaal) in geen enkele winkel verkrijgbaar. Vermoedelijk heb jij je vuurwerk gekocht in een winkel die ooit eens een voorraadje (niet zo legaal) kunnen op de kop tikken hebben.
Volgens de informatie die ik kreeg (in Paphos en Limassol) mag vuurwerk op Cyprus enkel als vuurwerkshow afgeschoten worden door een van de weinige vuurwerkbedrijven daar. Ook gespescialiseerde evenementenbureaus (huwelijksplanners, feestplanners) kunnen toestemming krijgen voor kleinere vuurwerken voor verjaardagen, huwelijken en andere feesten doch steeds door professionals afgestoken én indien het dicht bij het water is. Van het strand verwijderd wordt het (door de kurkdroge bodembeplanting) al een stuk moeilijker.
Men is echter op grote vraag van de bewoners de Europese wetgeving aan het nazien en misschien komt er toch nog verandering maar Cyprus probeert nog steeds zo veel mogelijk vuurwerk te bannen.
Dus goed voor jou dat je, ondanks de starre houding van Cyprus, toch je vuurwerkplezier daar gehad hebt!
 
Laatst bewerkt:
Even een schop omhoog.

Is er ondertussen al meer bekend over Macedonië. Ik ben er op 8 september. Er wordt dan in ieder geval prof geschoten en ben benieuwd of er ook consumentenspul te krijgen zal zijn.

En hetzelfde geld voor Albanië. Nu ben ik deze site tegengekomen https://gjirafa.biz/Kategori/Blerje/Fishekzjarre Alleen is mijn Albanees niet meer wat het geweest is :D Al komt er volgens de google trancelator wel een hoopvolle vertaling uit. En ook de openingstijden lijken prima. Al lijkt het meer richting Kosovo te zitten.

Alleen de vraag; mag ik daar vuurwerk afsteken of werken ze ook met een vergunning systeem of iets?
 
Back
Bovenaan