Welkom bij de Oud & Nieuw countdown 2026!

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
Hoi allemaal,

het is weer zover... het aftellen naar het einde van het jaar komt er weer aan. En dat doen we traditiegetrouw met de Vuurwerkcrew Countdown!

Maar, hoe anders is het dit jaar. Per ingang van zaterdag 1 augustus 2026 is het verbod op Nederlands consumenten vuurwerk (Cat. 1 uitgezonderd) van kracht. We zullen dus toeleven naar een eerste jaarwisseling die volledig anders is dan normaal. Geen toeleven naar de afhaaldagen, geen beelden van uitpuilende vuurwerkwinkels, de fietsenwinkel om de hoek beleeft een rustig uiteinde.

Maar gelukkig kunnen we, als vuurwerkliefhebbers, gezamenlijk wél toeleven naar een sfeervol uiteinde. Laten we de beelden van vroegâh met elkaar delen, de verhalen, de foto's, de momenten waarop jij besloot écht een vuurwerkliefhebber te worden. Laten we genieten van de sfeer die het einde van het jaar met zich meebrengt, de klok die achteruit gaat, Serious Request, Sinterklaas, Kerst, de Top 2000, het WK darts en allemaal elementen die eraan bijdragen dat we weten dat het einde van het jaar er toch écht aankomt!

Laten we toeleven naar een eindejaar waarin we waarderen wat er allemaal nog wél kan. En ja, ook wij weten dat er nog wel het een en ander mogelijk is, maar laten we ons in deze countdown vooral richten op de sfeer rondom het einde van 't jaar. Want samen met elkaar hebben we dit jaren voor elkaar gekregen, laten we daar op voortborduren!

[!] Disclaimer: we snappen het sentiment, frustratie en soms ook woede rondom de situatie. Maar laten we het in de Countdown vooral gezellig & sfeervol houden. Wil je even je ei kwijt? Bezoek daarvoor het gedeelte Wetgeving & Veiligheid > ontwikkelingen vuurwerkverbod.
 
Yes! Let's go!

Hoe gek het dit jaar ook is voor ons als liefhebbers, we moeten er toch maximaal van genieten. Ben zeer benieuwd naar de nostalgische sfeerfoto's en toch wel het toeleven naar de jaarwisseling binnen de mogelijkheden die er zijn. De hele aanloop is nog zoveel meer dan puur vuurwerk en dat gaan we oppakken met elkaar!
Het allermooiste topic, het eerste nachtbrakerstopic, zal dit jaar toch heel anders worden, maar op zeker dat hier tal van leden prachtige momenten gaan delen!
 
IMG_9251.jpeg

Wat heerlijk! Hij is er weer!
Ondanks dat vandaag natuurlijk een hele rare dag is, heb ik er weer zin in. Laat de dagen maar kouder worden, de bladeren geel en de openhaardjes weer branden … dan komt de sfeer toch weer vanzelf.

Natuurlijk wordt het anders, met F1 of clandestien gestook, maar we hebben allemaal die herinneringen aan gekleurd vuur zoals Roel dat ooit mooi schreef. Die magie van vuurwerk, kruitdamp, de donkere dagen. Dat snappen die dode mussen daar in Den Haag helemaal niet en dat is eigenlijk heel zielig, want wat moeten hun oudejaarsavonden gezapig zijn geweest al die jaren. Wij gelukkig wel, en een gevoel, een traditie en zoveel sfeer krijg je niet kapot met een of ander flutwetje. Ze gaan nog eens van een koude kermis thuiskomen denk ik.

Maak er ondanks alles een mooi seizoen van allemaal!
 
Hoe bizar dit jaar en de komende jaren ook gaan zijn, één ding verandert nooit: het toeleven naar die éne dag in het jaar. Met alles wat daarbij komt kijken, de sfeer van de donkere dagen, de Top2000, het darten, de feestdagen. We gaan er hoe dan ook een gezellig aanloop van maken met hopelijk veel drukte en binnen de mogelijkheden (en of dat jouw eigen mogelijkheden zijn of die zijn opgelegd laten we even in het midden ;)).
 
Hoe bizar dit jaar en de komende jaren ook gaan zijn, één ding verandert nooit: het toeleven naar die éne dag in het jaar. Met alles wat daarbij komt kijken, de sfeer van de donkere dagen, de Top2000, het darten, de feestdagen. We gaan er hoe dan ook een gezellig aanloop van maken met hopelijk veel drukte en binnen de mogelijkheden (en of dat jouw eigen mogelijkheden zijn of die zijn opgelegd laten we even in het midden ;)).
Ik denk dat juist het toeleven naar die ene dag heel veel anders zal zijn. Of je wel of niet gaat stoken maakt niet eens uit. De aanloop naar de mooiste dag van het jaar die normaal gevuld is met bestellingen, gezelligheid en drukte op het forum, open dagen, demo's en uiteindelijk de afhaaldagen is compleet anders en grotendeels weg. Als ik heel eerlijk ben ga ik dat zo missen dat ik totaal geen zin meer heb in de feestdagen en alles er omheen. Ik heb het gevoeld dat de magie van december er niet meer zal zijn al hoop ik dat dat niet zo blijkt te zijn.
 
Tja, de countdown. Wat zal ik er van zeggen. Ik heb vrij met oud en nieuw, dat betekend dus werken met de kerst. Dit was rond begin augustus het grootste stress moment voor mij. Is de verdeling tussen de feestdagen goed, of moet er geschoven worden en heb ik kans dat ik, in het ergste geval, in de nachtdienst moet met oud en nieuw. In de 26 jaar zorg is me dit 1 keer overkomen, en tijdens de coronacrisis jaar 1 had ik het vrijwillig moeten doen :bonk: . Maar goed, vanaf het moment dat ik zeker wist dat ik vrij was, begon voor mij het toeleven naar de dag der dagen. Er was natuurlijk al wel wat besteld, maar dan kon de focus echt op bestellen, plannen en voor genieten.
Nu weet ik dat ik vrij ben, zal ik zeker nog wel toeleven naar oud en nieuw want er is meer dan vuurwerk, maar toch is de glans er (nu) wel flink vanaf. Natuurlijk ga ik proberen kaarten te scoren voor het TOP2000 café, natuurlijk ga ik naar het carbid schieten hier in de buurt (ga er tenminste van uit dat dit wel doorgaat :shocked:) , natuurlijk gaan we lekker eten en lekker drinken met familie, vrienden en buren en natuurlijk gaat er wat vuurwerk de lucht in om 0.00 uur ....
Maar het heilige vuur is het helaas helaas voor mij flink vanaf. Ik hoop dat ik in de countdown nog wat terug ga vinden van dit vuur samen met jullie, gelijkgestemden.
We gaan er het beste maar van maken !
 
Back
Bovenaan