Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Zie in de pluim steeds meer neerslag berekend worden op 31 december, maar vooral in de ochtend en middag. Timing lijkt bepalend. In de nacht wel temperaturen en dauwpunten dichtbij 0.
Oper en control krijgen nog niet echt veel steun voor de neerslag, dus het kan meevallen.
Hele sfeer op hetforum is dit jaar helaas niet zoals andere jaren... het weer maakt mij minder uit dit jaar maar hoop dat de jaarwisseling in ieder geval droog verloopt en mistvrij
Ziet er goed uit voor oud- en nieuw. Er wordt geen regen verwacht. Overdag een temperatuur van max. 2,5 - 3 graden. Rond de jaarwisseling rond het vriespunt en er staat een beetje wind. Alleen ligt de minimum temperatuur en dauwpuntstemperatuur dicht bij elkaar. Valt de wind weg dan is er volgens mij kans op mist. Maar al met al ben ik niet ontevreden met dit vooruitzicht.
Ik ben nog wat voorzichtig, we zitten immers diep in de polaire lucht, en het is nog ruim 3 dagen. Ecmwf laat in deze run daar in een (natte)sneeuwlaag ontstaan, in de vroege ochtend van oudjaarsdag!!.Ook model Icon komt met een sneeuwlaag alleen die heeft hem op 1 januari.
Zelfs op deze termijn ruim 3 dagen, word het dus nog wel spannend in welke vorm regen/natte sneeuw, en of sneeuw, en in welk tijdspanne/regio het 1 en ander kan gaan vallen.Morgenavond/Woensdagmorgen eens kijken voor meer details.
Ecmwf laat dus een kleinschalig laagje doortrekken met kans op (natte)sneeuw. In de vroege morgen oudjaarsdag!!.
Model Icon heeft het laagje een dag later erin staan, voor meer details moeten we dichterbij zitten om te kijken waar het nou precies op uitdraait. Dat zal zo tegen morgenavond zijn, woensdagmorgen dan ook meer korte termijn modellen erbij.
Sneeuw is eigenlijk helemaal niet zo ideaal voor een deel van het cat.1 vuurwerk... Ik twijfel nog of ik enthousiast wordt van mogelijke sneeuwval, maar ik neig toch wel naar groot enthousiasme