GroenLinks/PvdA en Partij voor de Dieren proberen opnieuw vuurwerk wettelijk te verbieden

[email protected]

Vuurwerkwoordvoerder VVD. Ook maar een berichtje gedaan.

Zie ook https://www.vvd.nl/evenementen/landelijk-vuurwerk-overleg-2/

HVLV overigens niet op de sprekerslijst bij deze bijeenkomst, i.t.t. BPN (Leo Groeneveld).

[email protected]

Vuurwerkwoordvoerder VVD. Ook maar een berichtje gedaan.

Zie ook https://www.vvd.nl/evenementen/landelijk-vuurwerk-overleg-2/

HVLV overigens niet op de sprekerslijst bij deze bijeenkomst, i.t.t. BPN (Leo Groeneveld).

Zijn er nog mensen die er vanavond naar toe gaan ?
 
Dit is toch alleen voor inpute vd leden over dit onderwerp. Er worden geen besluit over standpunten enzo genomen?
 
  • Nationale Politie
    • Ruud Verkuijlen – Commissaris – namens de Nationale Politie
  • Vuurwerkbranche
    • Leo Groeneveld – Voorzitter van de belangenvereniging Pyrotechniek Nederland
  • Artsenorganisaties
    • Marit Maatman – (oog) Arts – namens alle artsenorganisaties aangesloten bij het landelijk Vuurwerkmanifest).
  • Burgemeester
    • Huub Hieltjes – Burgemeester van Duiven

      Zal wel 3 tegen 1 worden, succes Leo!
 
Het mooi zijn als deze artsen en tegenstanders zich druk zouden maken om jonge kinderen die verslaafd raken aan (illegale) vapes. Is een groter probleem maar bar weinig actie op
 
Hvlv had in het rijtje moeten staan en een vervanger voor Leo Groeneveld, die heeft wel bewezen niet geschikt te zijn voor deze functie de afgelopen jaren..
 

PvdA/GL in Hattem probeert wanhopig landelijk politiek te beïnvloeden. Opvallend zijn de zwakke argumenten in de motie..​




Gemeenteraad buigt zich 3 februari over motie vuurwerkverbod​

Door
de nieuwsredactie
-
3 februari 2025

Jaap van Tiel, PvdA/GroenLinks en Erwin Kwakkel, D66, hebben samen de motie ‘vreemd aan de orde van de dag’ ingediend met als onderwerp het kabinet en de Tweede Kamer met spoed een brandbrief te sturen met betrekking tot een landelijk verbod consumentenvuurwerk. Over de motie zal vanavond 3 februari tijdens de gemeenteraadsvergadering gestemd worden.

Een motie is vreemd als de motie gaat over een onderwerp dat niet op de agenda van de raad staat maar waarvan de indieners vinden dat deze toch behandeld moet worden. Het heet dan een ‘motie vreemd aan de orde van de dag’. Meestal gaat het om een actueel onderwerp of een onderwerp met spoed.

Landelijk
Onder andere de miljoenenschade en het feit dat handhavers en hulpverleners belemmerd en mishandeld worden met vuurwerk was aanleiding om deze motie op de agenda van de gemeenteraadsvergadering te krijgen.
Eerder was er landelijk al een gezamenlijke oproep van burgemeesters van veel grote en kleine gemeenten, politie en hun Centrale Ondernemingsraad en politiebonden, alle ziekenhuizen, patiëntenverenigingen, maatschappelijke- dierenwelzijnsorganisaties en landelijke politieke partijen etc. die (vaak al jaren) oproepen tot een landelijk vuurwerkverbod.
Inmiddels is 65% van de bevolking voor een vuurwerkverbod.

De motie roept op om met spoed een brief te sturen naar het kabinet en de Tweede Kamer in verband met behandeling van een nieuw voorstel voor een landelijk vuurwerkverbod dat op 19 februari in de Tweede Kamer wordt behandeld. De brief heeft als doel de landelijke politiek aan te moedigen om wetgeving of andere maatregelen in te voeren die bijdragen aan een veilige en gezonde omgeving voor alle inwoners van Nederland.

De motie: https://raad.hattem.nl/Reports/Docu...cumentId=8d440d8f-8265-48f0-a4a1-482cabf7310d


Door
de nieuwsredactie
-
6 februari 2025
Hoor Hattem
We publiceren uw reacties op het Hattemse nieuws onder het motto Hoor Hattem! Deze week plaatsen we op verzoek een uitgebreide brief naar aanleiding van de motie vuurwerkverbod. Bijna alle politieke partijenin de raad steunden op 3 februari deze motie van PvdA/GroenLinks en D66 die het college opriep om in actie te komen voor een landelijk vuurwerkverbod. Jan Souman is de schrijver van de volgende brief:

Beste lezers,
Wij hebben vernomen dat het grootste deel van de Hatemse politiek een landelijk vuurwerkverbod steunt. U zult begrijpen dat wij als Hattemer vuurwerkverkooppunt hier niet achter staan. Graag leg ik aan u uit waarom niet. Als u er voor open staat doe ik dat ook op ons bedrijf aan de Zuiderzeestraatweg.

Voor nu zal ik in deze mail met u delen waarom wij tegen een landelijk verbod zijn:
· Het is voor ons bedrijf een belangrijke pijler in de bedrijfsvoering.
· Op dit moment is er al een afsteekverbod in Nederland.
· Dit verbod voorziet in een beperkte afsteektijd (oudejaarsdag van 18.00 uur tot nieuwjaarsdag 02.00 uur). Buiten deze tijden om is vuurwerk afsteken in Nederland verboden!
· Het afsteken van knalvuurwerk en vuurpijlen is al verboden in Nederland, ook tijdens de volgende periode: oudejaarsdag van 18.00 uur tot nieuwjaarsdag 02.00 uur.
· Het afsteken van illegaal zwaar vuurwerk is het hele jaar verboden. Zoals nitraten, cobra’s en ander zwaar knalvuurwerk wat illegaal wordt verkocht.

Waarom werkt een afsteekverbod averrechts?
· De illegale handel zal exploderen in omvang (dan is er helemaal geen controle meer op opslag en kwaliteit).
· Het vuurwerk wat illegaal verkocht word zal steeds zwaarder worden (met als gevolg zwaardere verwondingen).
· Er zal meer illegaal vuurwerk per post worden verstuurd.
· Brandweer, politie, ambulance en andere hulpverlening zal met zwaarder illegaal vuurwerk te maken krijgen.
(Ik ben nu 24 jaar lid van de vrijwillige brandweer in Gemeente Olderbroek, Post Hattemerbroek/Wezep. In het begin werd er met astronauten gegooid. Daar zijn onze persoonlijke beschermingsmiddelen prima tegen bestand met helm, handschoenen, brandweerpak en laarzen.
Tegen de nu al verboden nitraten, cobra’s en ander zwaar illegaal vuurwerk zijn deze niet bestand. Deze zijn nu ook al illegaal en verboden. Hoe kan het dat ze wel voor handen zijn!)
· Vuurwerk wordt smokkelwaar net als nu de sigaretten die nu al voor 44% in het buitenland gekocht worden (geen btw-inkomsten, geen accijns, geen venootschapschapsbelasting. Wel de zorgkosten)
· Met het zwaarder worden van illegaal vuurwerk meer schade aan straatmeubilair en ramen.

Wat is dan wel een oplossing voor het vuurwerk probleem?
· Vuurwerk vrije zones zou rust kunnen bieden (oude binnen stad, verzorgingstehuizen, kinderboerderijen, scholen)
· Handhaaf het huidige vuurwerkbesluit (dit is ook een verbod!)
· Geef de jeugd de kanonslagen terug zodat ze niet op zoek hoeven naar alternatief knal vuurwerk. Nu komen ze op de illegale nitraten en cobra’s uit. U weet zelf de gevolgen van dit zware illegale vuurwerk!
· Verruim de afsteektijd naar oudejaarsdag 10.00 uur tot 02.00 uur nieuwjaarsdag. Dan kunnen de vaders en moeders de jeugd bij daglicht leren om gaan met het legale consumentenvuurwerk (en hebben ze nog tijd voordat de visite op de stoep staat).

In de bijlage hebben wij nog meer informatie bijgevoegd.

Graag nodigen wij u allen uit op ons vuurwerkverkooppunt om een kijkje te nemen hoe een legaal vuurwerkverkooppunt zijn best doet om zo min mogelijk overlast te geven tijden onze mooie vuurwerktraditie.
Mocht u interesse hebben in een bezoek, reageer op deze mail via [email protected] en wij zetten de koffie klaar.

Uw mede-Hattemer,
Jan Souman


 
Wat een topper die Jan, ik vind dat hij een sterk stuk heeft geschreven! Hij noemt ook een goede reden voor het verruimen van de afsteektijd naar 10 uur zoals die altijd geweest is.
Sowieso fijn om te zien dat na de liefhebbers en de branche nu ook de winkeliers al dan niet via de sVnc in opstand komen. Ik zal zelf dan wel een gekleurde bril op hebben, maar deze verhalen zijn toch een stuk beter onderbouwd dan al die oproepen van burgemeesters, linkse gemeenteraden en politie vakbonden.
 
Back
Bovenaan