Het begint er beter en beter uit te zien. Dit lijkt weer een redelijk normale Fallas te gaan worden. Prachtig om te zien en het maakt dat de kriebels nog een stuk meer worden. Wat heb ik er een zin in zeg.
Update over #Falles22 ☑ De editie in september 2021 was boven verwachting, terwijl deze nog vol met allerlei restricties en aanpassingen zat. Het heeft er nu zelfs alle schijn van dat editie 2022 zelfs nog vele malen 'normaler' gevierd gaat worden.
De mascletà komt terug op Plaza Del Ayuntamiento, dat wisten we al. Momenteel gaan er berichten rond over mogelijke restricties op het plein met betrekking tot aantallen toeschouwers maar daar is tot op de dag van vandaag nog niets officieels over vermeld. We wachten het af.
Vandaag werd bekend gemaakt dat de door ons erg gewaardeerde Verbana's (Straatfeesten bij de falla's) terugkomen. En wel tot 4:00 in de nacht! Toch weer nét even wat anders dan de avondklok van vorig jaar en de stille straten in de nacht.
Ook zullen de vele streetfood tentjes weer overal te vinden zijn. Speciaal voor de liefhebbers van Snacks, Mojito's, Churro's, Mojito's, Buñuelos, Mojito's, heerlijke Spaanse bloedworst, Mojito's en suikerspinnen
Het hing een beetje als een soort obstakel boven het Las Fallas 2022 tripje, wat ons betreft in ieder geval. Maar het is nu vrijwel zeker dat vanaf 10 februari de mondkapjesplicht in buitenruimtes wordt afgeschaft.
Qua vuurwerk ziet het er prima uit en de vuurwerkliefhebbers onder ons hebben het pyrotechnische programma van vorige week waarschijnlijk met open armen ontvangen. De openingsshow op 15 maart door RICASA op Plaza Del Ayuntamiento! En de shows van 16,17 en 18 maart gewoon weer terug in het Turia Park.
Helaas geen mascletà vertical tijdens het openingsweekend op 26 en 27 februari maar in plaats daarvan op zaterdag om 21:30 een 'Corda' in de kooi op het plein waarbij duizenden borracho's worden afgestoken. Zo hebben we een prima openingsweekend met op zaterdagavond iets unieks én de normale programmering voor zondag (Knalerwten, mascletà, openingsceremonie)
En die openingsceremonie, dat is nog maar 3 weken!
Het centrum van de stad wordt weer volledig afgesloten voor verkeer vanaf 16 maart 12:00 tot 04:00. Er worden veel mensen verwacht!
We kijken er weer écht naar uit! In september vorig was er zeker al iets van het bruisende Fallas sfeertje teruggekeerd in de straatjes van Ruzafa en Eixample. Het ziet er naar uit die echte Fallas-sfeer alleen nog maar sterker wordt tijdens de aankomende editie.
FallasFestival.nl