demo, Busscher Hengelo 9-12-11

De run zal wel meevallen aangezien ze een erg hoge prijs hebben voor Twente.
Gisteren bij Valk de Extreme Salute wel gezien blijft een topper...
 
Dat is waarschijnlijk omdat ze geen veiligheidszone van 60 meter kunnen halen.
Extreme Salue = 1,2" = 60 meter
 
gisteren een erg leuke demo gezien van Busscher met een geweldige finale.
dit alles was op het water wat het nog mooier maakte.
om de locatie te vinden en vooral het parkeren daar was een groot nadeel.
ook begon de show veel te laat (30 min)
dit kwam volgensmij omdat de provincie het vuurwerk nog even wilde nakijken op het ponton tegen kwart voor 8 :shocked: leuke jongens zijn dat,pfffff

maar heb een erg leuke demo gezien en daar ging het mij om :cool:

p1030896j.jpg


p1030908w.jpg


p1030899x.jpg


kwam ook nog een filmpje van de finale tegen,is alleen niet heel best.
maar zullen nog wel meer films komen.

+ http://www.youtube.com/watch?v=CS24H3z1o4g" title="View this video at YouTube in a new window or tab" target="_blank">YouTube Video
http://www.youtube.com/watch?v=CS24H3z1o4g"> http://www.youtube.com/watch?v=CS24H3z1o4g" /> ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
 
Laatst bewerkt:
Reactie Busscher Vuurwerk

Reactie Busscher Vuurwerk

Het was zeker geen publiciteitsstunt. Dat vooropgesteld...

Zoals bekend hebben wij (Busscher Vuurwerk) een grote vergunning aangevraagd voor consumentenvuurwerk. Maar bij de vergunningaanvraag is geen rekening gehouden met de veiligheidsafstand van 60 meter wat daarmee gevolgen had voor de diameter van de tubes (25.4mm/ 1 inch). Andere jaren werd hier niet op gecontroleerd en werd er vanuit gegaan dan dit mocht. Dit jaar werd hier wel op gecontroleerd. Hierdoor waren we genoodzaakt nog 5 potten te wisselen. Dit is ook de reden dat het begin van de show 20 minuten uitliep.

Nadelig voor ons was dat er ook al een schietlijst gemaakt was met de 'te zware' potten daarop afgebeeld (ondanks dat het inderdaad consumentenvuurwerk is!). De plek op het water waar het ponton lag, was bij lange na geen 60 meter. Vandaar dat 5 cakes niet geschoten zijn. Andere shows die wel groter dan 1 inch geschoten hebben, hebben in die zin geluk gehad dat ze niet gecontroleerd zijn. Anders hadden ook zij die potten niet mogen schieten.

Kortom, verscherpt toezicht bij shows leidt ertoe dat bepaalde potten niet geschoten mogen worden (mits aangevraagd). Wij vonden dat ook heel jammer, want bijvoorbeeld de Extreme Salute/ Zodiac zijn en blijven mooie potten!

Verder, dank voor de positieve reacties en.... bij de Expo was het inderdaad een heel stuk kouder!
 
Tja maar aan de andere kant...eigenlijk is dit geen verscherpt toezicht, alleen maar correct toezicht en het toepassen van de regels. Dat het in de voorgaande jaren is toegelaten, was dan ook niet conform de wetgeving dus. Misschien ook wel handiger of beter geweest om in de aanvraag wel degelijk rekening te houden met de veiligheidsafstand lijkt me?

Ik bedoel de regels zijn er niet voor niets toch?
Iig zonde dat zulke mooie potten hierdoor niet geschoten kunnen worden.
 
@bassie1978

Je hebt helemaal gelijk. Het is ook alleen maar correct toezicht. De reden waarom niet gedacht is aan de veiligheidsafstand, is omdat het voorafgaande jaren ook niet nodig was. De gedachte is dan: "waarom is het dit jaar dan wel nodig?"

Voor de volgende show weten we in ieder geval wat ons te doen staat! ;)
 
ik snap het best hoor die regels maar we hebben het nog steeds over consumenten vuurwerk,over een aantal weken staat half Nederland vuurwerk af te steken en geen mens die kijkt naar afstanden hoor (tenminste:p)

maargoed het was zeer druk 9 december bij de demo en er zal maar iets gebeuren tja,het blijft lastig.
maar de afstand was groot te noemen vind ik persoonlijk en dus de cakes hadden gewoon de lucht in moeten gaan.
en dan snap ik ook nog steeds niet waarom ze zo laat komen controleren:bonk:
ik heb te veel mensen zien weg lopen tijdens de demo omdat het nu gewoon te lang duurde.. heel jammer.
want die finale zou ik niet graag willen missen.
 
Back
Bovenaan