Definitie van een freak?

Ik probeer in de zomervakantie mijn gezin te manipuleren om in de buurt van België op vakantie te gaan
zodat pappa nog wat kan gaan winkelen!
 
Tja..... Ik vind mezelf en mijn vrouw liefhebbers die het aardig te pakken hebben. Iedere dag kom ik op de fora en alle vakanties die we ieder jaar houden zijn naar vuurwerkfestivals in Malta, Spanje of Italië. Daar komt dan nog een aardig Oud en Nieuw bij en dan geef je per jaar aardig wat uit aan je hobby :D

Velen verklaren ons voor gek, maar wij zijn er erg gelukkig mee.
 
Je bent een freak wanneer je niet in staat bent een jaar over te slaan.

Je hebt wel gelijk!!
Ik herken mij zelf hier in, 2 jaar achter elkaar heb ik dit geprobeerd (3 en 2 jaar terug).
3 Jaar terug, na het voorstel van de buurman nog efe 350 euro gedeeld met zijn 2. En 2 jaar terug een bestelling gedaan in de laatste week van het jaar voor 220 euro.

Het gevoel zonder vuurwerk klopt niet!

Nieuwjaar staat voor mij in het teken van gezelligheid met de famillie en na 00:00 uur gezelligheid en vuurwerk, liefst zo veel mogelijk... Helaas is er een budget en is vuurwerk niet gratis. Al maken de acties op het forum het wel bijna gratis.

Edit:
Zoals Pyroboy, Mavcovic en Gizmo75 een freak/liefhebber hebben omschreven sta ik ook achter. Wel op sommige momenten met iets te veel passie.

Wat pyroboy ook al zei, ik noem mij zelf ook veel liever een liefhebber dan een freak.


Groet!
 
Laatst bewerkt:
Ik zie mezelf niet als een freak, omdat je mij niet zal tegenkomen bij demo's of shows. Aan de productvideo's en reacties van de actieve leden heb ik genoeg.
Zie mezelf als een echte liefhebber: Mensen die vuurwerk een warm hart toedragen en er met passie over praten.
 
Er zijn velen soorten freaks, alleen de basis is toch wel zoals met elk iets waar je "freak" bij ben, de passie rondom t geen straalt er vanaf. Passie is een emotie, is een gevoel. Is niet iets wat in geld/macht/sociale dingen uit te drukken is.
 
Imo heb je de passie of gewoon helemaal niet.
Je hoef niet persé alleen bij SHELL te tanken of cockTAILsaus te eten om een pyrofiel te zijn.

Met passie je eigen budget uitgeven om er een heerlijk sfeervolle jaarwisseling van te maken met kriebels vanaf het moment van het dat je je collectie samensteld.
Wanneer je daar vóór december al mee bezig bent en daarbij ook nog je info vergaard via een forum zegt genoeg over jou als Vuurwerk-Freak
 
Mijn definitie van een freak is wanneer je je langer dan de laatste 3 dagen van het jaar bezighoudt met vuurwerk. Budget heeft totaal geen invloed op. Wanneer je dan ook alleen nog maar aan vuurwerk kunt denken en er vaak slapeloze nachten van hebt, vaak op een forum zit, dan ben je zeer zeker een freak.
 
Mijn definitie van een freak is wanneer je je langer dan de laatste 3 dagen van het jaar bezighoudt met vuurwerk.

Niet helemaal mee eens. Er zijn genoeg mensen die het af en toe leuk vinden om wat vuurwerk te bekijken in de buurt en die voor een aardig bedrag vuurwerk kopen maar om die gelijk te bestempelen als 'freak' vind ik niet toepasselijk.

Wanneer je het wel of niet bent is moeilijk te zeggen. In mijn mening is een liefhebber van vuurwerk iemand die op zijn manier geniet van alles wat bij vuurwerk hoort dus niet alleen het afsteken zelf maar ook de decembermaand zelf, het begin van het seizoen vroeg in september, een kampvuur of open haard in de koude maanden, chocomel met Serious Request op de achtergrond (okay, vroeger...), uren of zelfs dagen lang kunnen staren naar de vuurwerkfolders, dagdromend op het werk rondlopen terwijl je in gedachte alleen met vuurwerk bezig bent, op verjaardagen word aangesproken over al het mooie vuurwerk wat je had of waar je het gaat vieren met al dat vuurwerk enzovoorts enzovoorts enzovoorts.
 
Tja..... Ik vind mezelf en mijn vrouw liefhebbers die het aardig te pakken hebben. Iedere dag kom ik op de fora en alle vakanties die we ieder jaar houden zijn naar vuurwerkfestivals in Malta, Spanje of Italië. Daar komt dan nog een aardig Oud en Nieuw bij en dan geef je per jaar aardig wat uit aan je hobby :D

Velen verklaren ons voor gek, maar wij zijn er erg gelukkig mee.

Aanvullend bij het beeld van de echte freak/ liefhebber: stookt geen illegaal vuurwerk in Nederland om er zo ALLES aan te doen om de vuurwerktraditie te behouden.
 
Tja wanneer ben je een freak...

Je weet hoe verschillende stukken vuurwerk werken en heten, en je de effecten kan benoemen.

Als je in Januari je eerste bestellingen weer de deur uit hebt, of als de eerste online winkels begin september weer open gaan...

Als je bestellijsten maakt en deze keer op keer aanpast omdat je weer wat moois hebt gezien.

Je een schietlijst maakt wanneer je welk product gaat schieten en meerderen producten doorlont om zo je eigen showtje neer te zetten.

Zodra je je vuurwerk de 28e/29e in huis hebt je direct aan de slag gaat om alle lonten vrij te maken, alle compounds zelf nog een keer checkt of de pauzes korter kunnen.
En je elke dag meerdere keren gewoon even kijkt naar je collectie.

Dat je om 00:00 uur eerst 10 minuten staat te genieten van alle knallen, kleuren en geluiden om je heen, en wacht tot het wat rustiger is voor je zelf begint met afsteken.

Ik kan nog wel even door gaan, maar dit zijn de dingen die ik doe, en mij het idee geven wel meer dan een liefhebber te zijn, en toch wel richting het freak zijn ga :)
 
Laatst bewerkt:
Freak ben je naar mijn idee wanneer je langer dan een dag met je bestelling bezig bent. Wanneer je gericht op zoek gaat naar bepaalde effecten (en/of de hardste knal). Èchte freaks onderscheiden zich dan weer door zelfs wanneer ze al 'genoeg' besteld hebben nog gaan kijken of er ergens toch nog wat leuks bij staat voor hun showtje. Niet om te kopen natuurlijk.. gewoon filmpjes kijken -kijkt met een schuin oog naar weer een volgeladen online winkelwagentje :no: -. Het showtje wat dan gedurende de avond natuurlijk wordt aangevuld door een constant rondje van de woonkamer naar de straat.
 
Wellicht een leuke toevoeging: als je minstens 1x hebt gedroomd over wakker worden op de 31e zonder dat je vuurwerk gekocht hebt!
 
Je maat in 2006/07 met een bexvlinder een paar vingers zien wegknallen en gewoon stug blijven doorgaan nadat alle rook opgetrokken was en hij op weg was naar het ziekenhuis met zn broers
 
Tja wanneer ben je een freak...

Dat je om 00:00 uur eerst 10 minuten staat te genieten van alle knallen, kleuren en geluiden om je heen, en wacht tot het wat rustiger is voor je zelf begint met afsteken.

Of dat je gewoon zorgt dat iedereen om je heen stopt met afsteken en alle aandacht uit gaat naar de show waar jij al maanden de voorbereidingen voor treft... kan je uit ervaring vertellen... dat geeft echt een KICK!!
 
Back
Bovenaan