Ruim zestigduizend euro schade
Zoetermeer - De jaarwisseling heeft een schade aan gemeentelijke objecten opgeleverd van 63.857 euro. Dit is 11.070 euro meer dan het jaar daarvoor. Burgemeester Bezuijen betreurt dat het maar niet lukt om het schadebedrag naar beneden te brengen ondanks alle inspanningen.Door Hélène Ouwerkerk
Dat de schade dit jaar is gestegen heeft volgens burgemeester Bezuijen ook te maken met de vernieling van een bedieningspaneel van een ondergronds afvaldepot. Deze unit ging door zwaar vuurwerk kapot en moet geheel worden vernieuwd. “Desondanks zien we al jaren dat het schadebedrag tussen de 50.000 en 60.000 euro blijft steken. Het lukt niet om veel lager te komen en dat terwijl er zoveel inspanningen en geld (180.000 euro) in de preventie wordt gestoken”, aldus burgemeester Bezuijen. De gemeente houdt elk jaar een bewustwordingscampagne, sluit prullenbakken af, verwijdert (zelfs tijdens de jaarwisseling) brandbaar materiaal, houdt een lasershow en een jongerenfeest.
Vuurwerkverbod
Burgemeester Bezuijen roept al jaren dat hij voorstander is van een landelijk vuurwerkverbod. “Hoewel het kabinet helaas heeft gezegd niets te gaan doen, loopt er nog wel een debat in de Tweede Kamer. Ik denk dat de tijd er rijp voor is. We zijn dichterbij dan ook”, aldus Bezuijen. “Ik betreur het dat het kabinet het niet wil doen, maar hopelijk wel via de Kamer.”
In een plaatselijk vuurwerkverbod ziet de burgemeester niets, omdat hij dan niks aan de vuurwerkverkoop kan doen. “Wel geven we geen toestemming meer aan ondernemers om vuurwerkshows te geven. Afgelopen jaar is het in Oosterheem nog wel toegestaan, omdat het voor de ondernemers te laat was om iets anders te organiseren. Maar voor de show in het Hoekstrapark hebben we de vergunning afgewezen en die gaat er ook niet meer komen.”
(Bron: Streekblad Zoetermeer https://www.streekbladzoetermeer.nl/nieuws/actueel/159556/ruim-zestigduizend-euro-schade)
---