Belgische firma lanceert wereldwijd vuurspel
Door ramon van Gennip — 09/10/2008 - 21:58
Sinds deze week is het eenvoudig om een tweede leven als vuurwerkhandelaar te beginnen.
Je start als een illegale vuurwerkkoopman, maar pas op: de politie houdt alles in de gaten! Je kunt gewond raken, hoge boetes krijgen en voor je het weet beland je in de gevangenis en ben je het vuurwerk kwijt.
Je kan beter in de schoolbanken stappen om je certificaat te halen. Met een lening van de bank open je een eigen winkel. Hier zul je moeten strijden voor een goede omzet. De juiste handel aankopen, verkopen, en met de winst verder uitbreiden. Uiteindelijk kun je een certificaat vuurwerkmeester halen. Vanaf dan mag je zelf vuurwerkshows samenstellen en afschieten.
Vanaf woensdag 8 oktober is het wereldwijd mogelijk een nieuw computerspel te spelen.
Zena City is een ‘massive multiplayer online game’ met als doel je op te werken in de vuurwerkbranche. Het spel is voor een deel ‘tekstbased’ en voor een deel in flash (animaties/webvideo).
Er zijn ontelbare online games. Wat maakt dit spel nu zo bijzonder? Initiatiefnemer Lesley Hendriks van de winkelketen Zena Vuurwerk legt uit: ‘Een van de eerste versies van Rollercoaster Tycoon, had een onderdeel waarbij je zelf vuurwerkshows kon schieten. Hoewel dit onderdeel eigenlijk nauwelijks een factor was in het achtbanen managerspel, werd het opgepikt door vuurwerkliefhebbers. Er werden toernooien georganiseerd waarbij men probeerde de mooiste virtuele show te schieten. Bij Zena City is dit onderdeel veel verder ontwikkeld. Er wordt gebruik gemaakt van een module die echte profs ook gebruiken. Er worden regelmatig vuurwerkwedstrijden georganiseerd en bij het bereiken van bepaalde mijlpalen worden prijzen uitgedeeld. Gamers kunnen vuurwerkshows van anderen bekijken en beoordelen.
Bepaalde aspecten van het spel benaderen de werkelijkheid. Echte kennis over vuurwerk helpt je ook om hoog in de rankings te eindigen.
Het spel is bovendien gratis. Je kunt wel tegen een vergoeding extra mogelijkheden krijgen. Dat geld ben je niet kwijt. Je kunt het bedrag zelfs verhogen en terug op je account storten. Op het moment dat je 10,00 Euro gespaard hebt, kun je er echt vuurwerk voor kopen.’
Hendriks oogt als een tevreden man. ‘We hebben dit spel ontwikkeld met een Nederlands bedrijf maar verwachten dat wereldwijd liefhebbers zich zullen aanmelden. In eerste instantie is de limiet vastgesteld op 5.000 ‘players’ om de servers niet te zwaar te belasten. Uiteindelijk verwachten we er meer dan 25.000. Het spel draait nu nog geen 24 uur en we hebben al meer dan 800 virtuele vuurwerkhandelaren.’
Volgens ‘hardcore gamers’ zit het Zena City goed in elkaar en maakt het vuurwerk het spel echt bijzonder. Het spel is al zeer uitgebreid bij de lancering, toch zullen er regelmatig updates komen die het spel verbeteren en nieuwe facetten toevoegen.
http://www.indymedia.be/nl/node/29844