Vuurwerk in vogelbroedseizoen

moontan

VWC lid
Vuurwerk in vogelbroedseizoen

Zo'n vlag met een schooltas eraan is wel erg gewoontjes. Daarom werd vorig weekend in een park (en middenin het broedseizoen) 100 kilo vuurwerk afgestoken om het behaalde diploma te vieren. In een park vol vogels, pal aan de rand van de natuur.

Vorig jaar schreef Dick Jonkers met twee collega's een rapport over Vuurwerk & Vogels in opdracht van de provincie Noord-Brabant. Toen bleek al dat de effecten van vuurwerk nooit goed zijn onderzocht. Waarnemingen zijn meestal niet wetenschappelijk alleen 'anekdotisch'. Wel is aangetoond dat geknal en de lichtflitsen van groot vuurwerk tot op meer dan 5 kilometer afstand effect hebben op de vogelpopulatie.

Vroege Vogels gaat met Dick Jonkers kijken op de plek van het knalfeestje: het Laapersveld in Hilversum.


Beluister de rapportage:

http://player.omroep.nl/?aflID=9803829&start=1:34:12.000

Bekijk het krantenbericht over het feestje in de Gooi- en Eemlander
http://www.gooieneemlander.nl/nieuws/regionaal/hilversumplassen/article4898826.ece

Lees het rapport Vuurwerk & Vogels
http://library.wur.nl/way/bestanden/clc/1893503.pdf


http://vroegevogels.vara.nl/Gerelat...350406&tx_ttnews[backPid]=82&cHash=d6c18bf6ac
 
Laatst bewerkt:
helaas kan ik het raport niet door nemen want mijn computer pakt het niet .
en tja ik weet eerlijk gezecht niet wat ik hier van vinden moet .
ik denk dat je niet overal maar rekeing mee kunt houden .
dan kun je niet zo goed stoppen met leven dacht ik .
en het is weer groenlinks die met zen neus er boven op zit he
 
Ik vind de commotie wel terecht. Waarom zou je met het geknal, wat voor ons buiten het broedseizoen toegestaan is, de natuur verstoren? Ze kunnen best rekening houden met de hoeveelheid broedende paren in een gebied, en een iets minder bebroed gebied zoeken. De natuur hoeft niet altijd het onderspit te delven voor de mens met z'n geneugten.
 
Als ik het radiointervieuw beluister zou het wel eens afgelopen kunnen zijn met de show op deze (zeer mooie) locatie
 
Ja er zit wel een kern van waarheid in..

Worden grote bouwprojecten zoals snelwegen ook niet afgebroken omdat er speciale dieren leven/paren?:shocked::rolleyes: Het is ook nog maar Juli vier het dan in de laatste maanden van het jaar..

Greetzz
 
Precies fred 810, spoort loopt er pal langs, overdag zijn er altijd mensen in dat park, vooral scholieren die lol trappen daar (heb daarnaast op school gezeten), even verderop regelmatig auto-meetings waar genoeg herrie bij komt kijken... Overigens dat wij laatst bij dat showtje keken zagen we allemaal dode vissen, water staat daar stil, virus erin, alle vissen dood, gebeurd ook vaker hoor, meuren als een dolle. Kan nooit goed zijn voor die vogels die daar zwemmen, overal dode vis, smerig water etc., maar schoonmaken? Ho maar.

Klaag dus lekker over het vervuilde water en de omgeving, vooral het spoor i.p.v. die 20 minuten vuurwerk in het jaar...
 
kan me geheel vinden met de meningen hier.. ben zelf nu een aantal keer in dit park geweest met een vuurwerk. Volgens mij ligt het park ook ingeklemt in een woonwijk?

En ja heb er ook treinen voorbij zien komen. en die rammelen ook aardig.. dus ja.. wat willen ze nu ermee berijken ?
 
Wat een gezeik, er is ook altijd wat, dalijk storen we die bijen en wespen ook nog zomers, tis toch nie normaal he wat vuurwerk aanricht, AANSTELLERS! :frusty:

En die ganzen bij Laapersveld is ook om helemaal gek van te worden :bonk:
 
Back
Bovenaan