Nou jongens, hier gaan we dan weer. Dit advies bevat informatie over de externe microfoon keuze alsmede de camerakeuze. Ik zelf heb de Rode Stereo Videomic Pro voor zo'n 3/4 jaar gebruikt, de Panasonic G7 voor 2-3 jaar en dan nog een jaartje de G6.
Over microfoons ben je redelijk snel klaar... Letterlijk bijna niks kan geluiden echt goed reproduceren behalve een beetje kwaliteit microfoon. Sowieso, 100% altijd een stereo microfoon aanschaffen. Dit betekent minimaal een X en Y microfoon. Dit betekent dat je soundstage heel wijd wordt en het vuurwerk 10x natuurlijker klinkt met veel meer diepgang. De meeste van die smalle microfoontjes die rechtuit wijzen (Ook de videomic pro of videomic rycote) zijn bedoelt als 'shotgun microfoon' ofwel, directioneel met maar één kanaal ipv stereo. Shotgun mics worden gebruikt in de filmindustrie om op iemands mond te richten bijv en zo clean audio te krijgen van spraak.
Mijn tip, rode stereovideomic pro. Eventueel is een externe recorder ook een goede optie echter moet je naderhand wel je audio synchroniseren! Denk aan de Zoom H1, deze heeft ingebouwde X-Y microfoon!
Als 2e, de camera. Ik heb redelijk wat ervaring met de G7 zowel tijdens oud en nieuw en als shows. Een erg fijne en super veelzijdige camera. Persoonlijk zou ik vandaag te dag altijd voor een systeemcamera (ookwel mirrorless) gaan. Grote sensoren, betere lenzen, 1080 op 50 of 60 fps en dan vaak ook 4K filmen. Het voordeel is daarbij veel handmatige controle, en voornamelijk manual focus is goed!
Heb al tijdje geen interesse om een 'nieuwe' cam te kopen echter lijkt me de G7 meer dan voldoende tov de GX80, zo uit mijn hoofd heeft de GX80 als main selling point interne stabalisatie in de body, echter voor shows filmen heb je dat niet nodig.
Helaas ben ik gestopt met vuurwerk op YouTube, ik heb wel nog enkele shows op privé staan waarvan ik er eentje graag met jullie wil delen.
Dus dit is de Panasonic G7 met de 12-60mm 3.5-5.6 en een Rode Stereo VideoMic Pro met deadcat:
https://www.youtube.com/watch?v=imxPG82j0Uc&feature=youtu.be
De microfoon staat gewoon op de normale stand.
De camera staat op M-Video en dan ingesteld op P. Dus draai het wieltje naar M, verander dan op het touchscreen de M naar P. Als picture profile Cine-D instellen, Witbalans automatsich.
Voor de ISO zet ik deze op 200 of 400 (prof vaak 200, consu 400), zodra er goud in beeld komt en het is van dat donkere goud dan draai ik de iso door naar 800 om dat er goed op te krijgen. Voor de rest enkel de focus naar manual zetten en vantevoren op een lichtpunt verderop focussen (ZET FOCUS PEAK AAN) en je bent set.
In Adobe premiere:
- Fast color corrector --> Klein beetje hue omhoog, dus kleurintensiteit
- Klein beetje sharpening filter
- Bass boosten naar smaak
Ik film overigens op 1080P 50P (Tegenwoordig 60 fps, dit kan gedaan worden door je camera naar US mode te zetten zoals hier:
https://www.youtube.com/watch?v=WL37GkkMaRo). In Adobe premiere export ik daarna de video naar 4K op 50fps (of 60, afhankelijk hoe je hebt gefilmd) met een bitrate van minimaal 20/25 mbit/s.
Voor iedereen die dit leest en wellicht een andere camera gebruik, exporteer je video's op 4K voor YouTube!!! YouTube is namelijk bereid een vele hogere BitRate te reserveren voor 4K video's dus dit betekent dat video maar ook audio een boost krijgen in kwaliteit (ja ook ondanks dat het niet op 4K is gefilmd wellicht).
Succes jongens!
Zena Trophy Aftermovie, ook overdag (Tevens stabaliser voor gebruikt)
https://www.youtube.com/watch?v=KfjigrI7kNY&feature=youtu.be
Nog een show:
https://www.youtube.com/watch?v=lAyU_bwHG4M&feature=youtu.be