PvdA piekert over vuurwerkverbod

Afcajax

VWC lid
De PvdA-fracties in de vier grote steden zetten de deur open voor een beperking van het afsteken van vuurwerk door particulieren tijdens oud en nieuw. Dat schrijft De Telegraaf. Samen met de bekende vuurwerktegenstander GroenLinks ontstaat hiermee in sommige grote steden een meerderheid tegen het vrijelijk afsteken van consumentenvuurwerk.

'Misschien gaat een volledig verbod te ver', aldus Yvonne Hagenaars, fractievoorzitter van de PvdA Rijswijk. 'Maar een serieus onderzoek naar alternatieven is wel het minste.' In Amsterdam en Utrecht zorgt de PvdA voor een plotselinge meerderheid tegen het vrijelijk afsteken van vuurwerk. De PvdA-fractie in de Haagse raad vroeg onlangs burgemeester Van Aartsen te kijken naar het georganiseerd afsteken van vuurwerk tijdens de jaarwisseling.

http://www.ad.nl/ad/nl/1012/Nederla.../01/03/PvdA-piekert-over-vuurwerkverbod.dhtml
 
Zoals ik het artikel lees gaat de PvdA kijken naar alternatieven, maar willen ze geen geheel verbod. Wat er dan gaat komen is een georganiseerde show, naast het vrij afsteken (muv sommige gebieden allicht, zoals winkelcentra). Daar heb ik best vrede mee.
Liefhebbers zelf afsteken, "haters" naar het georganiseerde kijken?
 
Precies kamikaze, op zich is het een goede zaak dat men eerst eens wat alternatieven gaat onderzoeken, voordat er 'zomaar' een verbod wordt ingesteld. Het is al vaker in de Tweede Kamer aangegeven dat de huidige wetgeving al nauwelijks te handhaven is, laat staan een algeheel verbod.

Bovendien vind ik het een uitstekend idee dat men per gemeente een paar vuurwerkvrije zones instelt, bijvoorbeeld rondom stations, winkelcentra, dierenasiels, verzorgingshuizen, tankstations enzovoorts. Dat verschaft al de nodige rust voor een grote groep mensen die er jaarlijks echt last van heeft.

Verder zal men er tijdens het onderzoek ook wel achter komen dat bepaalde voorgestelde maatregelen weinig tot geen nut zullen hebben...
- verkoopperiode inkorten: weerstand van de winkeliers + illegale knallers zijn toch al in omloop
- afsteekperiode inkorten: het huidige 10:00-02:00 is al nauwelijks te handhaven
- georganiseerde shows: hoge kosten + weinig pyrotechnici + wederom nauwelijks te handhaven (bij een verbod)

Zoals gezegd, laat ze het maar eens onderzoeken. Vuurwerkvrije zones zullen wel kunnen helpen, evenals een Europees beter gedragen verbod op die onbenullige knallers (die eerlijk is eerlijk toch een groot deel van de overlast en vandalisme veroorzaken). Ook, laat ze zich meer concentreren op veiliger vuurwerk. Blijken vuurpijlen toch het meest voor oogletsel en brand te zorgen? Verbied die dingen dan, en de rest niet. Ook waren het wederom de goedkope NL potjes die het meest omvielen, maak er dan zo'n kartonnen klapvoetje onder, net als Weco doet.
 
Zijn nog genoeg mogelijkheden om naar te kijken om een verbod roepen is de makkelijkste uitweg natuurlijk.

Als er een verbod zou komen vind het criminele circuit helemaal prima dat is kassa voor hun.

Mensen gaan zelf vuurwerk in elkaar knutselen met alle gevolgen van dien.

Zelfs zonder vuurwerk is het ellende en denk ook niet dat veel personen zich er iets van aan zullen aantrekken.Om maar een voorbeeld te noemen:

http://www.gva.be/regio-antwerpen-stad/veel-vuurwerk-toch-maar-zes-boetes.aspx

Denk dat vuurwerk niet het probleem is,maar de mentaliteit van bepaalde figuren wel.
Kijk maar naar parijs (vuurwerk is daar verboden) toch 3 doden,1067 auto`s in brand en 53.000 agenten nodig om de orde te handhaven leuk feestje toch?

Raddraaiers hebben helemaal geen vuurwerk nodig om keet te trappen dan pakken ze toch een baksteen,glazen flessen of maken molotovcocktails.

Een georganiseerde show is ook geen goed plan geheid dat er dronken lui tussen lopen met zwaar vuurwerk zoals hier in de straat ook al het geval is,maar dan nog op vrij kleine schaal gelukkig.

En zo kan je nog wel even doorgaan...

De enige die hier de dupe van worden is de normale burger die wel gewoon met vuurwerk kunnen omgaan.
 
Zo is het kwintos, en zeker die laatste zin is de spijker op z'n kop:
"De enige die hier de dupe van worden is de normale burger die wel gewoon met vuurwerk kunnen omgaan."

Raddraaiers houd je overal. Die gaan ook zonder vuurwerk wel hun gang op oudjaarsnacht. Alsnog gaat er van alles in de hens, alsnog zullen bushokjes gesloopt worden, alsnog zullen ze met hun bezopen kop andere mensen gaan lastig vallen. Bovendien... diegene die willen zullen met of zonder verbod toch wel aan hun kruitbehoefte komen. Gevolg: juist alleen maar meer van die illegale ongecontroleerde zooi in de straten.
 
dat heet geen piekeren, maar net doen alsof ze met de burger meevoelen. Maar in werkelijkheid wil de PvdA gewoon alles verbieden en slechts door de staat uitvoeren. PvdVerboden zou een betere naam zijn.
 
Maar in 2017 waren ze toch verplicht vuurwerk te verkopen?

Niet verplicht maar het zou vreemd zijn dat in heel Europa het wel mag en in Nederland dan niet. Zo'n verbod werkt niet dus langzaam aan. Grote shows per stad en als dat aanslaat heb je al minder tegenstand. Dan bepaalde gebieden verbieden en uit eindelijk een algemeen verbod.


Wat ik eerder zie gebeuren is de steden waar veel overlast is het verboden wordt en dat zijn eigenlijk alleen die grote steden
 
Ach gut... De enquêtes geven aan dat e zogenaamd 60% voor een verbod is. Dat clubje staat niet zo Gied in de peilingen, dus even proberen makkelijk wat stemmetjes te sprokkelen. Wat zijn die politici toch ongelofelijk voorspelbaar.
 
Back
Bovenaan