Oliebollen

jammie!
als ik dit topic zo doorlees krijg ik er echt zin in!
m'n moeder bakt ze altijd op de 31e, tijdens 't vuurwerk afsteken naar binnen en zo'n lekkere oliebol opeten...

de combi van de kruitlucht aan je handen, en de geur van de oliebollen= de perfecte oud &nieuw geur die echt herkenbaar is voor mij!

Inderdaad! Bij mij thuis ook altijd. Maar dan ook appelflappen zelfgemaakt. Lekker stoken en dan uit de voorruit super hete oliebollen aanpakken.
 
Beste Brabantse oliebol komt uit Made

Beste Brabantse oliebol komt uit Made

OIRSCHOT - Bakkerij Van Dongen uit Made is op de zevende plek de hoogst genoteerde Brabantse oliebollenbakker in de oliebollentest van het AD. De bakker uit Made krijgt het rapportcijfer 9.

De volledige ranglijst, met daarin nog een flink aantal Brabantse oliebollenbakkers, wordt woensdag bekend gemaakt.

Vies en kurkdroog
Bakkerij Den Heuvel uit Oirschot staat in de onderste regionen van de ranglijst, op nummer 105 van de 114. Hun oliebollen zijn door het panel 'unaniem uitgeroepen tot de smerigste oliebol van 2011'. De oliebollen uit Oirschot zijn volgens het juryrapport 'vies en kurkdroog'. De jury denkt dat deze zijn 'gebakken in vermoedelijk rans geworden overjarige olie'. "Hoe groot is hier het bord voor het hoofd?", vraagt de jury zich af.

Contra-expertise
De bakker heeft vervolgens een contra-expertise van de olie laten uitvoeren door het Nederlands Bakkerij Centrum en daaruit bleek dat de olie wel degelijk goed was. Volgens de bakker is het ook best logisch dat zijn oliebol zo laag eindigt in de lijst. "We bakken alleen de laatste paar dagen van het jaar oliebollen. Het is moeilijk om een perfecte oliebol te maken. Speciaal voor de test hebben we er een paar gebakken, dat kan eigenlijk niet goed gaan. Eigenlijk moet je er een paar honderd bakken, voor een goede temperatuur en vetgehalte."

Rapportcijfer 10
Gebakkraam Richard Visser uit Rotterdam staat voor de achtste keer op de eerste plaats. Als enige krijgt die het rapportcijfer 10. De winnaar van vorig jaar, meesterbakker Voskamp uit Spijkenisse, staat dit jaar op de vijfde plek. Van de 113 bezochte verkooppunten behalen er 79 een voldoende, waarvan liefst vijftien een 8,5 of nog hoger.


Bron
 
Wraak voor oliebollenkoning na zestiende plek vorig jaar

Wraak voor oliebollenkoning na zestiende plek vorig jaar

media_xl_1056612.jpg

Richard Visser heeft de hoofdprijs van de oliebollentest ontvangen van AD-hoofdredacteur Christiaan Ruesink (rechts). Naast Visser, vrnl: echtgenote Sonja, moeder Stien en verkoopster Ilse. FOTO ARIE KIEVIT

'Gewoon lekker oliebolletjes bakken,' daar is Richard Visser (42) al jaren goed in. De zestiende plek vorig jaar zat hem toch niet lekker. Met het gegniffel in de branche 'dat de grote Richard op zijn bek was gegaan' viel nog wel te leven, maar als hij in de spiegel keek, zag hij een man die naar zijn eigen gevoel had gefaald.
En dus zon hij op wraak, revanche. Hoe zou het nog beter kunnen? Het verhaal gaat dat hij zelfs als experiment zijn vruchten in ijzervijlsel wentelde om daarna met röntgenapparatuur de verdeling te controleren, zo meldt het AD vandaag.

Geheime wapen
Hij sleutelde verder aan zijn recepturen. Hoe werkt het met een ander soort krenten? Hoe zorg ik dat het meel van een constante kwaliteit is? Hoe kan ik met die toevoeging een extra smaakbeleving creëren? En hij zette wederom zijn geheime wapen in: moeder Stien (80, wekelijks in de kraam te vinden) gaf met haar feilloze smaakgevoel aan welk recept door de beugel kon.

Schaduwkant
Richard Visser is op zijn vakgebied een genie. Hij heeft dat magische gevoel in zijn vingers waardoor hij met recht al jarenlang de beste oliebollenbakker van Nederland is. De verbluffende resultaten brachten hem in eerdere jaren naam, faam en voorspoed. Maar hij leerde ook de schaduwkant kennen.

De roddel en de achterklap, de brute overval op zijn ouders en als triest dieptepunt het enige tijd later overlijden van zijn vader en een peetoom. Het maakte dat Visser en zijn gezin door een diep dal gingen. Het duurde bijna een jaar voor hij zichzelf terugvond. 'Zonder mijn moeder en mijn echtgenote had ik het opgegeven.'

Blij
Visser kan het nieuws bijna niet geloven als hij gisteren te horen krijgt dat hij de Oliebollentest 2011 heeft gewonnen. Eerst wordt hij lijkbleek, stamelt dan een paar onverstaanbare woorden en valt vervolgens doodstil. Langzaam dringt het nieuws door en komt er een brede grijns op zijn gezicht. 'Echt? Dat is mooi. Het is mij dus weer gelukt.'


bron
 
Back
Bovenaan