Italiaanse shells, effectomschrijvingen + filmpjes Topic

Het gekke is, dat topic vind je op het forum niet terug. Maar (was) wel geïndexeerd door google.
Kwam hem toevallig een paar weken geleden tegen.

Dit is het topic met de diverse shell soorten: https://freakpyromaniacs.com/threads/italian-fireworks-types-of-shells.16345/

Dit het topic met de samenvatting van terminologie in italiaans vuurwerk: https://freakpyromaniacs.com/threads/italian-fireworks-terminology.16344/

Dit een soortgelijk oud topic bij de buren met mooie beelden en soms wat stukjes uitleg: https://freakpyromaniacs.com/threads/bombe-da-tiro-door-de-jaren-heen.60229/
ze staan weer zichtbaar!
 
3x3 stuks 200mm stutata ballshells.
Effect: Tremolante Giallo, Rosso, Titanium Salute
Producent: Catapano

 
Een voorbeeld van fermata shell nummer 353: "(scala a 8 botti) + (2 riprese) + (2 riprese) + controcolpo".

Adelfia 9 november 2019 tijdens de opbouw van de dagshow van Vincenzo Senatore uit Cava de Tirreni (provincie Salerno) voor het festival San Trifone op 10 november.

Deze shell met als opschrift "8B 4 S o" in kaliber 21 cm en in 3 slagen is in het effect "(scala a 8 botti) + (2 riprese) + (2 riprese) + controcolpo".
In de eerste slag 8 opeenvolgende knalbombetten, in de tweede slag 2 mozaïeken van knalbombetten, in de derde slag 2 mozaïeken van knalbombetten en afgesloten met een bottom-shot.
Er worden twee van deze fermate opeenvolgend geschoten in de show.

Adelfia 9 november 2019 opbouw dagshow Vincenzo Senatore.  IMG_4160.JPG
De twee stuks "(scala a 8 botti) + (2 riprese) + (2 riprese) + controcolpo" voor de buizen. "8 B = 8 Botti = 8 opeenvolgende knalbombetten. "4 S" = 4 Riprese = 4 opeenvolgende mozaïeken van knalbombetten. Het blijkt dus in twee slagen te zijn, je zou dan ook het opschrift "8B 2S 2S o" verwachten. De letter "S" zal mogelijk van een dialectwoord voor ripresa zijn in de provincie Salerno. "o" = controcolpo = bottom-shot.

Adelfia 9 november 2019 opbouw dagshow Vincenzo Senatore.  IMG_4156.JPG
Een "appassionato" met de eerste fermata in dit effect.

Wanneer je dit daglicht effect vertaalt naar een avondshow effect dan wordt het "(scala a 8 stucchi) + (2 intrecci) + (2 intrecci) + (controbomba)".

In de video van EarthshakerPyro tussen 10:00 en 10:28 minuten.
 
Een voorbeeld van "fermata" shell nummer 493: "(6 riprese) + controcolpo".

De foto's zijn gemaakt tijdens de opbouw van de dagshow van Fratelli Senatore op 9 november 2018 in Adelfia (provincie Bari) voor het festival San Trifone op 10
november.
Deze fermata shell heeft het opschrift "6S o", dus als uitwerking "(6 riprese) + controcolpo".
De uitwerking is 6 opeenvolgende mozaïeken met knalbombetten en afgesloten met een eindknal. Ook erg indrukwekkend om dit effect te verkrijgen in slechts één breek!!!
Wat een timing.
Er worden 3 stuks fermate in deze uitwerking geschoten in kaliber 21 cm, één slag.

Adelfia 9 november 2018 opbouw dagshow Vincenzo Senatore. IMG_3915.JPG
Rechts de drie stuks fermate met het opschrift "6S o" en links een fermata met het opschrift "5S 5B o" voor de mortierbuizen. "6S" = 6 Riprese. "o" = controcolpo.

Adelfia 9 november 2018 opbouw dagshow Vincenzo Senatore. IMG_3915.JPG
Nogmaals de drie fermate in deze uitwerking.

Adelfia 9 november 2018 opbouw dagshow Vincenzo Senatore. IMG_3919.JPG
Antonio Senatore laadt de derde fermata in deze uitwerking. Buis 10, 11 en 12 in dit effect.

In de video van EarthshakerPyro tussen 11.38 min. en 12.05 min.

Ik ben een groot fan van Vincenzo Senatore, een maker van mooie en moeilijke effecten, zijn shows zijn gevarieerd met intermezzo's gevuld met soort van afsluiting tussen de fermate series. Eigenlijk onbegrijpelijk dat hij nog niet wordt gevraagd in één van de Siciliaanse dorpen. Zoals Carmine Ruocco.
 
Back
Bovenaan