Cees van der Horst Breda

Worden later de bestellingen nog samen gevoegd? Heb er nu 6 geplaatst bij jullie.
Uit mail van Bredavuurwerk:

▶ ⁠Bij iedere bestelling is het door jou gekozen afhaalblok leidend. Indien je graag orders wilt samenvoegen, dan kun je jouw verzoek mailen naar [email protected]. Wij beoordelen per verzoek of het samenvoegen van je orders tot de mogelijkheden behoort.

Even mailtje sturen dus
 
De orders worden naar kunnen samengevoegd en daar doen we altijd ons best voor.

We doen deze exercitie meestal pas richting half november omdat we willen voorkomen dat we herhaaldelijk moeten schuiven.

Probeer bij het plaatsen van een nieuwe bestelling het tijdvak zo dicht mogelijk op je eerste/tijdstip van voorkeur te zetten en plaats een opmerking en/of mailtje.
 
Een heads-up voor de nieuwe klanten en refresher voor de trouwe klanten:
  • Bij het plaatsen van meerdere bestellingen proberen wij (in samenspraak met jullie) een passend tijdslot te vinden om alles in één keer op te halen zoals in bericht #1.210 aangegeven
  • Wij voegen de losse bestellingen echter niet samen tot één bon en je blijft losse bestellingen houden
  • Bij binnenkomst laat je de bonnen zien en worden de bonnen achter uitgeprint
  • De bestellingen worden in de regel per bon naar voren gebracht
Mocht je bonnen hebben die een beetje uit elkaar liggen ( +/- 1 uur) dan is dat vaak geen probleem en wordt het gewoon gescand. Wij zullen contact opnemen op het moment dat dit wel een uitdaging gaat worden.
 
Back
Bovenaan