Alpeco Fireworks [Kapellen]

KAPELLEN - Vuurwerkimporteur Alpeco zou zich niet gehouden hebben aan de reglementering rond de verkoop van vuurwerk. Het Openbaar Ministerie heeft een geldboete van 55.000 euro gevorderd.



‘We beramen het vermogensvoordeel op 571.000 euro en willen dat het bedrag verbeurd wordt verklaard’, zei de procureur gisteren.

Bij een controle van een voertuig trof de politie vuurwerk met te veel springstof aan. ‘Acht tot negen kilogram, in plaats van de toegelaten één kilogram.’

De verdediging van de firma was het oneens. ‘Het vuurwerk bevatte maar 900 gram teveel springstof.’

Inspecteurs besloten de firma te controleren en merkten onregelmatigheden op. Er waren geen computerbestanden voorhanden die de wekelijkse balans bijhouden. ‘De bestanden zijn naar China gestuurd omdat er begin 2011 een computercrash plaatsvond’, verklaarde de directie van Alpeco.

‘Vreemd dat er geen back-ups werden genomen’, zei de procureur.

Apelco riskeert nu een fikse boete van 55.000 euro. ‘Het blijft zelfs na de controles bewust de oude wetgeving toepassen. Blijkbaar zijn de leveringen aan Nederland belangrijker dan de veiligheid.’

Vonnis op 25 juni.


Bron
 
....................................................................................
 
Laatst bewerkt:
Ben er gisteren geweest. Kan bevestigen dat deze nieuwe producten er inderdaad zijn. Zien er goed uit, veel van de oude pijlen zijn ook stuk goedkoper geworden.

Was voorts wel helemaal alleen in de winkel. Waar is de tijd dat het begin december daar al koppenlopen was?

Hebben ze dit jaar misschien een beeldscherm oid hangen waar op filmpjes te zien waren, want er is over deze nieuwe producten nog geen info te vinden.
 
Hebben ze dit jaar misschien een beeldscherm oid hangen waar op filmpjes te zien waren, want er is over deze nieuwe producten nog geen info te vinden.

Niet echt op gelet dus kan het niet zeggen. Maar de prijzen van die cakes zijn niet de prijzen die een Belg er zal aan spenderen, dus denk dat ze nog altijd veel op Nederland inzetten.

Heb er vooral lang gepraat met de verkoper. De man was bijzonder vriendelijk trouwens.
 
Website is inmiddels ook off-line, jammer maar ik had er nog wel enkele screen prints van willen maken voor in de oude doos/vuurwerkmap.
Toch hoop ik nog steeds of ze misschien terug gaan komen.
 
Een goed einde na het gestuntel de laatste jaren!!!

Goed voorbeeld hoe je een winkel niet moet runnen! Totaal geen medelijden mee! alleen jammer dat een vuurwerk walhalla om zeep is geholpen door een stel prutsers!

Enige wat rest zijn de mooie herinneringen maar tjah.... vroeger was alles beter!
 
Back
Bovenaan