Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notitie: This feature may not be available in some browsers.
Geen slecht bod? Dat zou het niet zijn als het geen branche zou zijn waar grote investeringen nodig zijn om aan alle krampachtige regels te voldoen. Investeringen zijn gewoon noodzakelijk om een bedrijf in leven te houden. Die investeringen hebben allemaal een terugverdientijd en als je als ondernemer nog in de eerste jaren zit na zo'n investering dan heb je dus gewoon een paar jaar voor niks gewerkt of je moet er zelfs op toeleggen. De mensen die er hun brood mee verdienen moeten een andere baan zoeken of een ander bedrijf starten en dus weer investeren. Dat heeft ook nogal wat impact.Redelijk kop in het zand gestoken door die verkoper om in deze tijd nog geld te steken in uitbreiding. Domme keus en zelf op de blaren zitten nu.
150 miljoen is meer dan de omzet in 2024 zonder dat hiervoor de loonkosten gemaakt zouden moeten worden in 2025. Geen slecht bod.
Beetje simpel om loonkosten als enige onkosten te zien? De meeste hebben al veel meer kosten gemaakt? Website, inkoop, verkoop reeds gedaan, keuringen, vergunningen, andere investeringen etc etc.. of denk je dat ze dit in de laatste 3 dagen van het jaar regelen?Redelijk kop in het zand gestoken door die verkoper om in deze tijd nog geld te steken in uitbreiding. Domme keus en zelf op de blaren zitten nu.
150 miljoen is meer dan de omzet in 2024 zonder dat hiervoor de loonkosten gemaakt zouden moeten worden in 2025. Geen slecht bod.
Tis nu 2025.
Hmm ik had hem met een andere gedachte. Nog 2 jaar stoken dan kost het dus geen compensatie als ik die brief lees, maar inderdaad kan het dus ook andersom werken :(Afpersingstactiek van de overheid, lekker uitgekookt en kwaadaardig wederom, als het verbod dit jaar ingaat dan krijgen winkeliers en importeurs 150 miljoen, bij ingang een jaar later nog maar 50 miljoen en nog later helemaal niets. Dus branch wel een beetje vlot meewerken s.v.p....
Je vergeet dat het hier om de netto winst gaat die ze gaan vergoeden, en dus niet de bruto bedragen (omzet). Dus dan kan die 100-150 mil we genoeg zijn, je zult namelijk geen loonkosten, keuringen, vergunningen, inkoop enz meer hebben.“Op het moment dat een verbod onmiddellijk in werking treedt, dus zonder overgangstermijn, is een grove inschatting dat tussen de € 100 en € 150 miljoen aan compensatie uitgekeerd zal moeten worden. In dat geval zal namelijk voor twee jaar een vergoeding voor winstderving moeten worden uitgekeerd”
Het is ook nog eens voor 2 jaar.
De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma wil dat de jaarwisseling weer een feest wordt voor iedereen, 'zonder geweld richting hulpverleners'.
Die 150 miljoen tikken ze gewoon af, zijn ze meteen van de discussie af
Ja omkopen werkt het beste met een groot bedragStel er gaat 50 miljoen naar de importeurs en 100 naar de verkooppunten dan blijft er € 111.111,- per verkooppunt over.
Dat is een prima bod van de overheid.
Ga er maar vanuit dat de importeurs het leeuwendeel binnenharken en de verkooppunten er met een schijntje vanaf komen, dat was bij de verboden vanwege corona ook zo.Stel er gaat 50 miljoen naar de importeurs en 100 naar de verkooppunten dan blijft er € 111.111,- per verkooppunt over.
Dat is een prima bod van de overheid.
Ben jij van WC eend ? Geen slecht bod? Een ondernemer kijkt voor een investering niet naar 1 jaar maar spreid dat over meerdere jaren. Leuk die 150mil maar totaal niet reëel natuurlijk als elk jaar rond de 120 mil uitgegeven word.Redelijk kop in het zand gestoken door die verkoper om in deze tijd nog geld te steken in uitbreiding. Domme keus en zelf op de blaren zitten nu.
150 miljoen is meer dan de omzet in 2024 zonder dat hiervoor de loonkosten gemaakt zouden moeten worden in 2025. Geen slecht bod.
Dat is veel tekort door de bocht. O.b.v. "gebruikelijke" uitkoop- en/of compensatie-regelingen, compenseert de Overheid ondernemers in dit soort gevallen veelal voor 5 jaar omzetderving en/of verloren bedrijfsresultaat. Voor een kleine winkel is ruim € 111K dan misschien prima (ca. € 22K per jaar), maar er zijn ook winkels die een veelvoud van het totale bedrag alleen al in 1 jaar als resultaat hebben. Er zijn immers winkels met meerdere tonnen en zelfs miljoenen omzet. Die krijgen dan bij lange na niet gecompenseerd wat ze normaal gesproken in 5 jaar onderaan de streep over zouden houden. Er zal veel meer maatwerk plaats moeten vinden om een door de VVD genoemde "eerlijke en rechtvaardige" compensatie plaats te laten vinden waar alle ondernemers enigszins achter zullen staan. De nertsenfokkers kregen een aantal jaren geleden allemaal een paar miljoen per ondernemer. Waarom kon dat toen wel?Stel er gaat 50 miljoen naar de importeurs en 100 naar de verkooppunten dan blijft er € 111.111,- per verkooppunt over.
Dat is een prima bod van de overheid.
Laat dan de uitstel maar uit draaien op afstel.Dat is veel tekort door de bocht. O.b.v. "gebruikelijke" uitkoop- en/of compensatie-regelingen, compenseert de Overheid ondernemers in dit soort gevallen veelal voor 5 jaar omzetderving en/of verloren bedrijfsresultaat. Voor een kleine winkel is ruim € 111K dan misschien prima (ca. € 22K per jaar), maar er zijn ook winkels die een veelvoud van het totale bedrag alleen al in 1 jaar als resultaat hebben. Er zijn immers winkels met meerdere tonnen en zelfs miljoenen omzet. Die krijgen dan bij lange na niet gecompenseerd wat ze normaal gesproken in 5 jaar onderaan de streep over zouden houden. Er zal veel meer maatwerk plaats moeten vinden om een door de VVD genoemde "eerlijke en rechtvaardige" compensatie plaats te laten vinden waar alle ondernemers enigszins achter zullen staan. De nertsenfokkers kregen een aantal jaren geleden allemaal een paar miljoen per ondernemer. Waarom kon dat toen wel?
Maar dan kijk ik puur door de zakelijke ondernemers-bril. De meeste vuurwerkwinkeliers hebben een vuurwerkhart en willen de traditie, decembergekte, -gezelligheid en bijbehorende business niet kwijt.
Overigens moet ik nog steeds zien dat dit wat wordt. De VVD gaat de huid duur verkopen, het is en blijft Politiek. Aan de voorwaarden die gesteld worden, kan vooralsnog niet worden voldaan. Het zou zo maar kunnen dat het een gebed zonder end gaat worden, zoals dat al heel lang gaat, en het nog jaren duurt voordat het verbod een feit zal zijn.
Klopt, en Eerste Kamer ook nog. Niet zomaar rond allemaal.Overigens moet ik nog steeds zien dat dit wat wordt. De VVD gaat de huid duur verkopen, het is en blijft Politiek. Aan de voorwaarden die gesteld worden, kan vooralsnog niet worden voldaan. Het zou zo maar kunnen dat het een gebed zonder end gaat worden, zoals dat al heel lang gaat, en het nog jaren duurt voordat het verbod een feit zal zijn.