Brief burgemeester Bruls: Verlink buren en bekenden

De vuurwerkhaat zit wel heel diep bij die man. Zou die in een vorig leven een kat (of varken) zijn geweest, waarbij rebelse kinderen een rotje in de aars hebben gestopt?
 
Meld het als u denkt dat buren of bekenden vuurwerk in huis hebben of afsteken.

Zou een goede jurist hier iets mee kunnen? Met het woord ‘denkt’?

Iets met aanzetten tot ….?
 
Wat een vieze smerige speknek is dit ook, dacht dat we hier met Halsema al een smerige teef hadden maar daar hebben ze dr ook 1. Laat alle nijmegenaren bellen naar anonieme tiplijn met de tip: laat die spek nek nou 3x per week op de loopband.
 
Nee, verdenking is voldoende voor politie om aan te mogen bellen, ik meen zelfs binnen te vallen.
Nope

“De eis van een concrete verdenking is essentieel. Een anonieme tip zonder enig ondersteunend bewijs is niet genoeg. Er moeten specifieke feiten en omstandigheden zijn die een redelijk vermoeden wekken dat u betrokken bent bij een ernstig strafbaar feit.”

 
Nope

“De eis van een concrete verdenking is essentieel. Een anonieme tip zonder enig ondersteunend bewijs is niet genoeg. Er moeten specifieke feiten en omstandigheden zijn die een redelijk vermoeden wekken dat u betrokken bent bij een ernstig strafbaar feit.”

Feitelijk juist :thumbsup:

Volgens de media (ook de politie media uitingen) is de anonieme tip vaak de aanleiding geweest tot huiszoeking, inbeslagnames, arrestaties, etc.
Aanleiding is hier het sleutelwoord. Met een klein vervolgonderzoek kan er wel voldoende grondslag verkregen worden voor een huiszoeking.

Vanuit een andere bron een stukje toelichting:

Juridische aspecten van een anonieme tip​

Wanneer een anonieme tip over drugsdealen wordt ontvangen door de politie, zijn er verschillende juridische aspecten die in overweging moeten worden genomen:

  • Betrouwbaarheid van de tip: De politie moet de betrouwbaarheid van de anonieme tip beoordelen. Dit kan onder andere door aanvullende informatie te verzamelen en te verifiëren.
  • Redelijk vermoeden: Een anonieme tip kan voldoende zijn om een redelijk vermoeden van strafbare feiten te creëren, wat de politie de bevoegdheid geeft om nader onderzoek te doen. Dit kan bijvoorbeeld leiden tot observatie of het opvragen van inlichtingen.
  • Wettelijke grondslag voor actie: Voor verdergaande opsporingsbevoegdheden, zoals huiszoekingen of telefoontaps, is meer dan alleen een anonieme tip nodig. De politie moet voldoende aanvullende informatie verzamelen om een rechter-commissaris te overtuigen van de noodzaak van dergelijke maatregelen.
  • Bescherming van de anonimiteit: De anonimiteit van de tipgever moet gewaarborgd worden, tenzij er een dringende reden is om deze informatie te openbaren. Dit is van belang om de veiligheid van de tipgever te beschermen en toekomstige tips aan te moedigen.

Conclusie​

Een anonieme tip over drugsdealen kan een belangrijke aanleiding zijn voor de politie om een onderzoek te starten. Echter, de tip moet zorgvuldig worden beoordeeld en het verdere handelen van de politie moet voldoen aan de wettelijke eisen en procedures om de rechten van betrokkenen te waarborgen.


Meld Misdaad Anoniem schrijft hier zelf ook het volgende over:
"De politie mag niet, zonder verder onderzoek te doen, ergens binnenvallen, dus jouw melding geldt als een ‘plusje’ in een onderzoek dat door de politie gedaan wordt".
 
Back
Bovenaan