Weer vuurwerk melding in Opheusden.

densta

VWC lid
OPHEUSDEN - De brandweer en politie zijn vanmiddag uitgerukt naar de Fazantstraat in Opheusden, waar twee weken geleden een man zwaargewond raakte toen hij met zelfgemaakt vuurwerk in de weer was.

Volgens een woordvoerder van de politie heeft iemand gemeld dat er weer vuurwerk in de woning aanwezig is. Of dit het geval is, wordt momenteel bekeken. De politie heeft de straat met hekken afgezet.

Vanwege de explosie twee weken geleden, is ervoor gekozen om meer brandweerlieden dan gebruikelijk naar Opheusden te sturen, aldus de politie.

Bron: http://www.omroepgelderland.nl/web/Mobiel/1931081/Weer-vuurwerkmelding-Opheusden.htm
 
OPHEUSDEN - De brandweer en politie zijn massaal aanwezig in de Fazantstraat in Opheusden, waar twee weken geleden een man zwaargewond raakte toen hij met zelfgemaakt vuurwerk in de weer was. Ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is er.

Volgens een woordvoerder van de politie heeft iemand gemeld dat er weer vuurwerk in de woning aanwezig is. Of dit het geval is, wordt momenteel bekeken.

De politie heeft de straat met hekken afgezet. De directe omwonenden hebben hun huis moeten verlaten. Vanwege de explosie twee weken geleden is ervoor gekozen groot in te zetten, aldus de politie.
Man in coma

Twee weken gelden moesten de buren ook al elders een onderkomen zoeken. Bij de explosie werd een groot gat in het dak geslagen. De man verloor bij de explosie beide onderarmen en liep ernstige brandwonden op.Hij wordt in coma gehouden.

Bron: http://www.omroepgelderland.nl/web/Mobiel/1931081/Straat-Opheusden-afgezet-wegens-vuurwerk.htm
 
Ontruiming na nieuwe vuurwerkvondst Opheusden

OPHEUSDEN -
In het Gelderse plaatsje Opheusden zijn zondag dertien woningen ontruimd omdat er vermoedelijk zwaar illegaal vuurwerk is gevonden in een rijtjeshuis. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is bij het huis aangekomen. Dat liet een woordvoerster van de politie weten.

De vondst werd gedaan nadat er een tip binnen was gekomen dat er vuurwerk zou liggen in dezelfde woning waar twee weken geleden een grote ontploffing plaatsvond. Toen raakte een man zwaargewond, doordat vuurwerk waarmee hij aan het knutselen was, ontplofte. Hij verloor beide armen. Het dak van de woning raakte toen zwaar beschadigd en er moest gekeken worden of de huizen van de buren nog veilig waren.

Het vuurwerk wordt uit de woning gehaald door EOD'ers in speciale pakken en zal later op een geschikte plek tot ontploffing worden gebracht. Wie de eigenaar is van het vuurwerk, is nog niet duidelijk. Er wordt onderzocht of het twee weken geleden over het hoofd is gezien tijdens het onderzoek in de ontplofte woning, of dat het om een nieuwe lading gaat.

De ontruimde huizen zijn de panden in hetzelfde rijtje en tegenover het bewuste huis. Er is nog niemand aangehouden.
 
OPHEUSDEN - In een woning aan de Fazantstraat in Opheusden is weer vuurwerk aangetroffen, vermoedelijk gaat het om zwaar en illegaal materiaal. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is het huis binnengegaan om het vuurwerk te onderzoeken.

De politie heeft de straat met hekken afgezet. Dertien woningen zijn ontruimd; de bewoners zijn op een locatie in de omgeving ondergebracht. Vanwege de explosie twee weken geleden is ervoor gekozen groot in te zetten, aldus de politie.

Volgens een woordvoerder van de politie heeft zondagmiddag iemand gemeld dat er weer vuurwerk in de woning aanwezig is. De brandweer en de politie rukten meteen uit.
Man in coma

Twee weken gelden moesten de buren ook al elders een onderkomen zoeken. Bij de explosie werd een groot gat in het dak geslagen. De man verloor bij de explosie beide onderarmen en liep ernstige brandwonden op. Hij wordt in coma gehouden.

Het huis is daarna uitvoerig doorzocht. Hoe het kan dat er nu toch vuurwerk is gevonden, is de politie een raadsel.

Liveblog:

18:32 Dertien woningen zijn ontruimd, zo meldt de politie.

18:31 Vuurwerk wordt veiliggesteld en klaargemaakt voor vervoer.

17:28 DE EOD is de woning binnengegaan om het vuurwerk te onderzoeken

17:16 De hulpdiensten schalen op vanwege mogelijk vuurwerk in de woning

16:06 Grip 1/Prio 2 wordt afgegeven vanwege melding vuurwerk in huis aan de Fazantstraat in Opheusden.

Bron: http://www.omroepgelderland.nl/web/Mobiel/1931081/Weer-zwaar-vuurwerk-in-huis-Opheusden.htm
 
Je zou bijna gaan denken als dit 2 weken geleden over t hoofd is gezien met het onderzoek en dit een nieuwe lading is dat de vrouw des huizes hier wellicht iets mee te maken heeft. Mag t eigenlijk niet zeggen omdat dit nog niet bekend is. Maar zo ga je natuurlijk wel denken.
 
Update liveblog:

Liveblog:

19:29 Politie meldt dat het huis nog leegstond; de familie was nog niet teruggekeerd na de explosie van twee weken geleden.

19:12 Politie: vuurwerk is veiliggesteld. Er is inmiddels meer vuurwerk in de woning gevonden. EOD doorzoekt de woning grondig
 
Wat een falers weer zeg, is dus nog gewoon oud vuurwerk dat ze over het hoofd hebben gezien?
Lijkt me niet dat er daar vuurwerk gedumpt word terwijl de gast zelf in een coma ligt...
 
Lijkt me niet dat je nog met vuurwerk bezig bent als er zoiets voorvalt.
Erg vreemd verhaal weer.
 
Uhh nee dankje, we hebben dit forum toch? Wat moeten we met dat Televaag, de Privé onder de kranten, bah.
 
Update Opheusden.

Omwonenden 'vuurwerkhuis' Opheusden terug

OPHEUSDEN - De bewoners van de ontruimde woningen in Opheusden, konden rond 22:00 uur weer terug naar huis. Dertien woningen werden zondagmiddag ontruimd nadat in een huis aan de Fazantstraat zwaar vuurwerk werd gevonden. Het gaat om de woning waar twee weken geleden een man zwaargewond raakte bij een explosie die ontstond doordat hij met zelfgemaakt vuurwerk aan de gang was.
Meer vuurwerk gevonden

Een groot deel van de middag en avond is het huis doorzocht en daarbij zijn nieuwe partijen vuurwerk aangetroffen. Het gaat om zowel zelfgemaakt materiaal als legaal fabrieksvuurwerk. Het huis stond sinds de explosie van twee weken geleden leeg.

Het huis wordt maandag leeggeruimd om een begin te kunnen maken met reparatiewerkzaamheden. Dit stond al op de planning bij de gemeente. Om elk risico uit te sluiten is bij het leegruimen ook een Explosieven Verkenningsteam van de politie aanwezig.
Politie en brandweer zetten groot in

Volgens een woordvoerder van de politie heeft zondagmiddag iemand die in de woning was, gemeld dat hij vuurwerk had aangetroffen. De brandweer en de politie rukten toen meteen uit.

De politie zette de straat met hekken af. De omwonenden werden ondergebracht in een sporthal in de omgeving. Daar waren een wethouder en een vertegenwoordiger van de woningbouwvereniging aanwezig. De omwonenden hadden veel vragen en sommigen waren erg boos dat er twee weken na de explosie nog steeds vuurwerk in de woning lag.

Pas in de loop van de avond konden ze terug naar huis. De gemeente bood onderdak aan voor degenen die nog niet terug naar huis wilden.

Bron: http://www.omroepgelderland.nl/web/Mobiel/1931081/Omwonenden-vuurwerkhuis-Opheusden-terug.htm
 
Back
Bovenaan