Vuurwerkbranche richt pijlen op fans

moontan

VWC lid
Vuurwerkbranche richt pijlen op fans
door Paul Bolwerk. zaterdag 13 december 2008 | 07:23 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 13 december 2008 | 08:09

De nieuwste trends zijn vuurwerk in de kleuren van je favoriete voetbalclub en speciale wenspijlen voor vrouwen.

LICHTENVOORDE - Vuurwerk voor de fans. De aanhangers van de eredivisieclubs De Graafschap, NEC, Feijenoord, NAC Breda en ADO Den Haag kunnen voor het eerst het nieuwe jaar inluiden met vuurwerk in de clubkleuren.

NAC-vuurwerk is er in geel-zwart, bij NEC is het vooral groen-rood en de Feijenoord-supporters schieten hun vertrouwde rood-witte clubkleuren de lucht in. Nederlands grootste importeur van consumentenvuurwerk, Lesli uit Lichtenvoorde, komt met dit fenomeen op de markt.
De onderneming is volgens eigenaar/directeur Leo Groeneveld met de overige voetbalverenigingen in de eredivisie in onderhandeling over de ontwikkeling van speciaal vuurwerk voor hun clubs.

Er zijn pakketten voor volwassenen (39,95 euro) en kinderen (9,95 euro). Het assortiment van knal- en siervuurwerk in clubkleuren bestaat uit elf spelers, een coach, een doel en enkele voetballen. Op de internetpagina www.vuurwerkplanet.nl krijgen fans alvast een voorproefje.

De Achterhoekse onderneming is sinds enkele jaren de onbetwiste marktleider. Ze beheerst een derde van de consumentenvuurwerkmarkt, met 450 dealers. De Nederlandse branche telt vijftien importeurs, waaronder vier grote: Lesli in Lichtenvoorde, Broekhoff in Dronten, Schuurmans in Leeuwarden en Breeschoten in Veenendaal.

De vuurwerkbranche verwacht, ondanks de kredietcrisis, voor dit jaar voor 60 miljoen euro aan vuurwerk om te zetten. Dat is een toename van 5 procent ten opzichte van vorig jaar. Al jaren laten de verkoopcijfers een stijgende lijn zien.

Groeneveld: "We zijn steeds op zoek naar fenomenen. Dat is hard nodig, want we willen de vuurwerkverkoop blijven stimuleren. Daarom zijn we steeds op zoek naar nieuwe doelgroepen."

Zo wil de branche graag de vrouwen actiever bij het afsteken betrekken. Groeneveld: "Vuurwerk afsteken is veelal een mannenzaak. Om het ook voor vrouwen aantrekkelijk te maken, is de wenspijl op de markt gebracht. Het is een tweeklapper. Door een vuurpijl met een persoonlijke wens de lucht in te schieten, wordt ook een goed doel bereikt. Van elke wenspijl à 6,95 euro gaat één euro naar de stichting Doe een wens. Het geld wordt gebruikt voor het vervullen van wensen van kinderen met een levensbedreigende ziekte."

In het eerste jaar verkocht Lesli Vuurwerk 32.000 wenspijlen, vorig jaar 35.000 en voor dit jaar gaat de onderneming, gezien de vraag uit de markt, uit van 100.000 wenspijlen.

Verder merken de vuurwerkimporteurs een toenemende vraag naar grote pakketten. Vrienden, buren en familie leggen steeds vaker geld bij elkaar om gezamelijk om 12 uur één grote vuurwerkshow te organiseren. Voor deze groepen heeft de branche siervuurwerkpakketten tussen de 150 en 170 euro samengesteld.


http://www.bndestem.nl/algemeen/economie/4197036/Vuurwerkbranche-richt-pijlen-op-fans.ece
 
Back
Bovenaan