Vuurwerk was niet genoeg

moontan

VWC lid
'Vuurwerk was niet genoeg'
door een correspondent


Donderdag 8 november 2007 - ARNHEM - Een groepje van acht jongens (19 - 24 jaar) uit Brakel en Nieuwaal moest zich bij de politierechter in Arnhem verantwoorden voor branden en vernielingen in Brakel in december 2006.


"Voorvallen die voor veel onrust in de gemeenschap hebben gezorgd", aldus één van de twee officieren van justitie die de afzonderlijke zaken behandelden. De jongens kregen, afhankelijk van hun rol en of ze een strafblad hebben, verschillende straffen opgelegd. Deze variëren van een onvoorwaardelijke werkstraf van 200 uur plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken tot aan een werkstraf van 150 uur (waarvan 50 voorwaardelijk). Een aantal jongens moet ook meebetalen aan een schadevergoedingsregeling aan de gemeente Zaltbommel, onder meer vanwege asfaltschade.
>

Rond de jaarwisseling werden in Brakel op meerdere plaatsen branden gesticht en een hekwerk gesloopt. Twee dagen voor oud en nieuw werd een caravan op het marktplein met benzine overgoten en in brand gestoken. De steekvlammen staken ver boven de huizen uit, bleek uit beelden van een bewakingscamera, en naderden een huis en bosjes tot op een afstand van enkele meters. De brand had makkelijk over kunnen slaan op de woningen in de buurt of op bomen, blijkt uit een rapport van de politie. Op oudjaarsavond was het weer raak.
Ditmaal staken de jongens autobanden in brand top de Veerdam. "Het was bijna een soort sport. Wanneer de brandweer de brand op de ene plek had geblust, ging u gewoon ergens anders een nieuwe maken", aldus één van de strafpleiters.
Een groot aantal jongeren wist van die brandstichtingen of was hierbij aanwezig. 'Alleen vuurwerk was niet genoeg' en 'het moest een beetje spannend worden', gaven ze de politie als redenen op.
Van baldadigheid of dronkenmansacties was volgens de officieren geen sprake; de groep jongeren ging planmatig te werk. Er werd geld bij elkaar gelegd voor benzine en jongens verzamelden autobanden. "En juist van die planmatigheid schrik ik", aldus een officier. De politierechter verbaasde zich er tevens over dat geen van de jongens na het in brand steken van de caravan was gestopt. "Waarom bent u weer gaan meedoen nadat u had gezien hoe gevaarlijk zoiets is?", vroeg hij aan meerdere verdachten. Geen van hen had hierop een goed antwoord. "Je werd meegesleept door de groep", was de het meest gehoorde reactie.

Bron:
http://www.brabantsdagblad.nl/regios/bommelerwaard/article2130150.ece
 
Wat een zwakkelingen, ik snap best dat het vet is om met benzine te spelen en gigantische vlammen te veroorzaken, maar waarom moet je dan andermans spullen in de fik steken? Dat zijn duizenden euro's schade, en dat is nog het minst erge. Het regelen met verzekeringen en alle trammelant eromheen veroorzaakt nog de meeste ergernis.
Snap echt niet dat ze gewoon van plan zijn een caravan in de fik te steken, meestal doe je zoiets toch uit verveling.
Maargoed, ze zijn gestraft.
:bye:
 
Back
Bovenaan