Staphorst vervroegt oudejaarsvuurwerk met een dag vanwege zondagrust

Guusje

VWC lid
Staphorst vervroegt oudejaarsvuurwerk met een dag vanwege zondagrust
Door onze nieuwsredactie
20 okt 2023 om 15:57

Wie in Staphorst 2023 wil uitluiden met een vreugdevuur of carbidschieten, moet dat al op 30 december doen. Omdat Oudejaarsdag dit jaar op een zondag valt, staat de gemeente deze traditionele feestelijkheden alleen op zaterdag toe.

Tradities als carbidschieten en vreugdevuren horen in Staphorst bij de jaarwisseling, zegt de gemeente. Maar Staphorst telt veel protestants-christelijke inwoners die hechten aan de zondagsrust. Dat is reden om de vreugde-uitingen van zondag 31 december een dag te vervroegen.

Voor vreugdevuren is een ontheffing of een vergunning nodig en die worden alleen verleend voor zaterdag 30 december. Carbidschieten mag van de gemeente zonder ontheffing, maar alleen op zaterdag tussen 10.00 en 20.00 uur.
Het is nog niet bekend wat andere gemeenten met veel protestants-christelijke inwoners rond Oudejaarsdag doen. In Kampen mag op 31 december overdag met carbid worden geschoten.


https://www.nu.nl/binnenland/6286169/staphorst-vervroegt-oudejaarsvuurwerk-met-een-dag-vanwege-zondagrust.html
 
Voor wie ook deze extra stookavond willen meepakken en te ver weg wonen: Staphorst heeft geen hotels, Meppel (7 min) en Zwolle (14 min) wel, daar zijn ook nog kamers vrij de 30ste ook al gaat het hard.
 
Voor wie ook deze extra stookavond willen meepakken en te ver weg wonen: Staphorst heeft geen hotels, Meppel (7 min) en Zwolle (14 min) wel, daar zijn ook nog kamers vrij de 30ste ook al gaat het hard.


Eerder vermeldden we in de kop dat het om vuurwerk zou gaan. Dit klopt niet en is gecorrigeerd.

Leek me ook een beetje vreemd. Vuurwerk afsteektijd is landelijke regelgeving.
 
Back
Bovenaan