Schande als dit feest doorgaat’

VLAARDINGEN - Wanneer burgemeester Tjerk Bruinsma vanavond bewoners van de Broekweg en omgeving ontvangt, moet hij er maar op rekenen dat een deel van de bezoekers zich behoorlijk vijandig zal opstellen.

Het gesprek gaat namelijk over het al dan niet verbranden van kerstbomen op het plein voor hun deur.

Veel bewoners herinneren zich vorig jaar nog heel goed: toen had een explosie plaats, waardoor vele tientallen ruiten uit de sponningen vlogen. De angst zit er nog goed in.

Het is 1 januari 2008 als een geschokte burgemeester Bruinsma de ravage bekijkt die de explosie op het plein bij de Broekweg heeft veroorzaakt. Tegen de hevig ontdane bewoners zegt Bruinsma: ,,Vanaf nu zal er nooit meer een brand in welke vorm dan ook plaatshebben.’’


De bewoners opgelucht, want de enorme klap heeft diepe sporen achtergelaten. Maar Bruinsma lijkt op die vastberaden en stellige uitspraak van begin dit jaar, die gesteund werd door de hele gemeenteraad, terug te komen.

Vanavond praat hij met de bewoners hoe zij tegenover een nieuwe fik staan, maar dan op een iets kleinere schaal. ,,Als Bruinsma terugdraait wat hij op 1 januari heeft beloofd is dat schandalig,’’ zegt Esther Trommelen van café Markant, waar er bij de explosie twee ramen uitknalden. ,,Niet eerst een grote mond hebben van het gebeurt nooit meer en er dan op terugkomen. Ik heb sterk het idee dat hij onder druk wordt gezet door de jongeren die het hebben georganiseerd. Ik geef toe, ik heb er een dubbel gevoel bij, want het is elk jaar wel heel gezellig.’’


Maar Christel Vroon, die in de aangrenzende Dr. Abraham Kuijperstraat woont, is ziedend. ,,Ik heb meneer Bruinsma een mailtje gestuurd met twee vragen: of hij bang is voor een groepje dertigers die het organiseren en of hij denkt dat wij alzheimer hebben en nu al vergeten zijn wat hij 1 januari heeft gezegd. Ik vind het een schande als er straks toch weer een feestje wordt gegeven weer bomen worden verbrand.’’

Het verwijt naar Bruinsma is vooral dat hij geen rekening houdt met de gevoelens van bewoners die slachtoffer werden van de explosie. ,,Er lopen mensen rond die nog steeds bang zijn,’’ zegt één van de getroffenen. ,,Je kunt trouwens zien dat het nog niet voorbij is want er worden nog steeds scheuren in muren gedicht. En sommigen strijden nog steeds met de verzekering.


Ook Guus Warmolts is fel tegen een nieuw feest. ,,Doe het lekker in de Broekpolder,’’ schampert de brandwacht. ,,Hier op het plein is het levensgevaarlijk, dat is wel gebleken. Bruinsma moet gewoon bij zijn standpunt blijven, klaar!’’

Maar de burgemeester kan toch ook nog wel op wat steun rekenen. Zeker op die van Johan en Ineke van der Linden, die aan het plein wonen. ,,Een heel goed plan,’’ zegt Johan. ,,Want als je het niet doet gebeurt het toch illegaal en heb je er geen enkele controle meer op. Het punt is dat de brandweer het veel beter moet begeleiden dan vorig jaar.

Toen waren ze ineens verdwenen omdat ze containerbrandjes veel belangrijker vonden. Ik zou het heel slecht vinden als het niet meer doorgaat. Het gebeurt al 25 jaar, de jeugd doet niemand kwaad en het is altijd een heel gezellig feest. Vanavond is het ja of nee, er is geen andere keus.’’

,,En wij gaan om volmondig ‘ja’ te zeggen,’’ zegt Ineke lachend


http://www.ad.nl/rotterdam/waterweg/2800945/lsquoSchande_als_dit_feest_doorgaatrsquo.html
 
ik kan me goed voorstellen dat men dit niet meer wilt. ik heb er meen ik beelden van gezien begin dit jaar.. Niet bepaald een prettige gedachten als dát weer gebeurd. Als de hele buurt nee zegt, en een enkele opstandige individue zegt ja dan lijkt het me duidelijk: Nee!
 
hoe kunnen er in vredes naam explosieven tussen het brand houd belanden
als je een brand stapel op bouwt let je toch op wat er komt tussen liggen:confused:
 
Ik den het ook niet. Het moet anders wel een extreem harde knaller zijn geweest, maar dat is bijna onmogelijk.
Het zal wel iets met gas geweest zijn.
 
Beetje nutteloos bericht dan voor een vuurwerkforum. Zijn al wel genoeg negatieve berichten naar mijn mening....
 
Toch raar dat er afwijkend in dit stukje wordt gesproken, want het volgende denk ik verleden jaar te hebben gelezen in de kranten en te hebben gehoord op TV:

1.
De knal uit het kerstbomenvuur was te wijten aan de benzine en andere vloeibare brandstoffen die over de bomen waren gesprenkeld en tot het moment van ontsteken hebben staan verdampen/vergassen. Door het ontbreken van de wind op die dag, er was immers dikke mist, bleven de gassen tussen de bomen hangen en kwamen tot ontploffing bij ontsteken.
Dit is duidelijk bewezen op de nodige (Youtube) filmpjes, want meteen bij het inwerpen van de flare in de stapel kerstbomen ontplofte de boel. Er was geen sprake van een latere ontploffing door aangebrachte gasflessen, of explosieven in welke vorm dan ook.

2.
Ondanks dat deze ontploffing de nodige (aanzienlijke) schade heeft aangebracht, vond het gros van de omringende bewoners dit traditionele kerstbomenvuur dusdanig gezellig dat zij dit onvoorziene voorval als onmacht beschouwen en het geen aanleiding hoeft te zijn om het ritueel meteen voorgoed te stoppen.

Natuurlijk is het aan de desbetreffende burgervader om hierin te beslissen of dit kerstbomenvuur op deze locatie en op deze manier van uitvoer wordt verboden, of op een herziene meer veilige manier en mogelijk met meer bemoeienis van de brandweer moet worden vervolgt.
 
Laatst bewerkt:
Mijn menig: keihard optreden tegen mensen die vreugdevuren starten. Het moet gewoon niet door de vingers gezien worden!!!! Ik zie namelijk de grote ramp al aankomen dat er een idioot vw ingooid en wij in januari weer dat gezeik hebben over afschaffing vuurwerk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Back
Bovenaan