Rustige oudjaarsnacht voor brandweer en politie, blijkt uit de cijfers

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
De brandweer hoefde 31 procent minder uit te rukken tijdens oudjaarsnacht dan het jaar daarvoor. Ook de politie spreekt van een normaal verlopen oudjaarsnacht in de Kennemerland. Alleen de ambulance had het iets drukker, die twee keer meer in actie kwam dan vorig jaar.

In totaal is de brandweer 78 keer op een brand afgegaan tijdens oudjaarsnacht. Vaak waren dat kleine brandjes, zoals een containerbrand, maar er ontstond ook een paar keer brand in een auto of een gebouw. Toch bleef de schade beperkt. Dit blijkt uit cijfers die veiligheidsregio Kennemerland bekend heeft gemaakt.

Meeste meldingen in Haarlem
De meeste meldingen kwamen rond middernacht. De gemeente Haarlem is volgens het datasysteem van de meldkamer Noord-Holland koploper als het gaat om brandweermeldingen in deze regio.

Vuurwerk
Omdat er ook dit jaar een vuurwerkverbod van kracht was, werd het na de jaarwisseling al snel rustiger. Toch ontkent ook de veiligheidsregio niet dat er wel vuurwerk is afgestoken. In totaal moest de brandweer 18 keer uitrukken door een direct aan vuurwerk te linken brand.

https://www.nhnieuws.nl/nieuws/2973...or-brandweer-en-politie-blijkt-uit-de-cijfers
 
De brandweer is 78 keer op een brand afgegaan tijdens oudejaarsnacht. Er word niet vermeld hoe vaak de brandweer op een brand moet afgaan tijdens een normale vrijdagavond.
Nu lijkt het of er 78 keer op een brand afgegaan moest worden, en dat lijkt dan meteen allemaal aan vuurwerk te liggen. Terwijl er verderop in het artikel staat dat er 18 keer uitgerukt is voor een direct aan vuurwerk te linken brand.
 
Er word niet vermeld hoe vaak de brandweer op een brand moet afgaan tijdens een normale vrijdagavond.

Dat is bij het CBS makkelijk op te zoeken. In de regio Noord-Holland is de brandweer in 2018 13700 keer uitgerukt voor een brand, 12440 keer zijn ze daadwerkelijk ter plaatse geweest voor een brand. Dit komt neer op 34 keer per dag. Inclusief mét hulpverleningsalameringen rukt de brandweer in NH gemiddeld 96 keer uit per dag in 2018.

Bron: https://opendata.cbs.nl/#/CBS/nl/dataset/83122NED/table
 
Je mist mijn punt, wat misschien ook niet heel duidelijk was :wink:
De manier waarop het nu vermeld word, zonder de context van een normale vrijdagavond, word de indruk gewekt dat het veel drukker was dan normaal. Als er gestaan zou hebben dat ze op oudejaarsavond avond 78 keer moesten uitrukken, tegenover 40 op een normale vrijdagavond, word het verhaal alweer anders. Als ze er nog bij zouden zeggen dat van die 38 extra alarmeringen boven de normale 40 het bij 22 keer om een vreugdevuur of om brandstichting ging, word het weer anders.
Want dan is er "maar" 18 keer uitgerukt vanwege vuurwerk gerelateerde meldingen.
 
Maar dat is ook de tendens tegenwoordig, de cijfers zijn bijna nooit meer objectief. Kijk maar naar de cijfers over de slachtoffers, 400 keer een bezoek aan de SEH terwijl dit er gemiddeld 500.000 zijn op jaarbasis. We zijn op het punt beland waarin zelfs artsen aangeven dat het allemaal wel meevalt. Maar nieuwsbladen blijven het framen alsof het een dag is waarin alles totaal uit de klauwen loopt. We missen als vuurwerkliefhebbers de macht die 'tegenstanders' wel hebben, de macht van de media. Die stukje bij beetje liefhebbers en tegenstanders tegen elkaar opzet waardoor wij als liefhebbers worden beschouwd als tuig.
 
Aan context ontbreekt het inderdaad heel vaak, maar ja het moet wel een beetje sensationeel overkomen.
Zo kwam bijvoorbeeld na de jaarwisseling autobranden heel snel in het nieuws.
Maar het ging hier om de toe- of afname van autobranden in Nederland in heel 2021. Zo werd vermeld dat autobranden in Naaldwijk waren toegenomen en leek het erop dat dit door oud en nieuw kwam.
Ik het hele Westland is 1 auto in de brand gegaan met oud en nieuw. En in heel Nederland is het aantal autobranden juist gedaald. Het is maar hoe en wanneer je het in het nieuws brengt.
 
Back
Bovenaan