Partij wil verbod op vuurwerk in Elst

moontan

VWC lid
Partij wil verbod op vuurwerk in Elst


ELST - De Partij voor de Dieren wil voorkomen dat er begin september een vuurwerkshow in Elst wordt gehouden. Reden is dat het vuurwerk naast een hertenkamp wordt gehouden.

Vorig jaar was dat ook het geval. Volgens Luuk van der Veer, lid van de Provinciale Staten van Gelderland voor de Partij van de Dieren, zijn de herten toen in paniek geraakt. Eén dier heeft een miskraam gehad en één loopt als gevolg van de onrust nog kreupel.

Van der Veer vraagt de provincie of ze bereid is mee te werken aan de keuze voor een andere locatie. De gemeente Overbetuwe staat er welwillend tegenover om de vuurwerkshow te verplaatsen naar een locatie verder van het hertenkamp. Maar dan moet de provincie wel in staat zijn om snel een vergunning te verlenen voor vuurwerk op een andere locatie.

De vuurwerkshow wordt traditiegetrouw gehouden in het weekend van de kermis in Elst. De kermis begint donderdag 3 september en duurt tot en met maandag 7 september, de dag van de paardenmarkt.

http://www.gelderlander.nl/voorpagina/betuwe/5381737/Partij-wil-verbod-op-vuurwerk-in-Elst.ece
 
De titel doet wel wat erger aan dan er daadwerkelijk aan de hand is, gewoon op een andere locatie dus, prima compromis dacht ik zo.
 
Back
Bovenaan