[Oostenrijk]

Ja, dit was een soort fotowinkeltje waar ze ook souvenirs verkochten. Maar als ik niet met mijn vader om postzegels was gegaan had ik niet geweten dat ze daar vuurwerk verkochten. Het stond namelijk helemaal achterin in een hoekje. Maar je moet dus in zulk soort winkeltjes kijken denk ik, want van de zomer ben ik langs een paar tabakwinkeltjes gegaan maar daar hadden ze niks:(
 
Winkel waar ik was geweest was niet veel soeps, oud sacherijnig kereltje wat direct zei dat je minstens 18 moest zijn om vuurwerk te kopen (zijn we). Had een aantal potten, fonteinen en ander klein siervuurwerk, voor waarschijnlijk belachelijke prijzen, weco diamantsonne ofzo was iets van 5 euro. Had voor de rest nog wel een HUGE pijlenpakket, van iets van 30-50 pijlen, de grootste zullen vast wel iets van 100 gram bevatten, en nog een zooi spul voor knalpatronen, oa multishooters en een pakket met heel veel verschillende patronen. Heb niks gekocht.
 
Zo hé, wat ik nu weer meegemaakt heb :p. Met school op wintersport geweest, en van jongens gehoord die al vaker geweest waren dat daar wel een leuk vuurwerkwinkeltje zat. Kom ik binnen valt me gelijk wat op: een leuk rekje met zink 901's! Even verder gekeken, hadden ze ook nog zink 910's, zink 912's, zink 920's en zink 930's. Voor de rest nog beste pijlen van NLE. Ook hadden ze een hele zooi verschillende strijkers, noodfakkels, weco potten als Aquila, profblokken van NLE, shellkitjes, knalpatronen van zink, pakketjes met allemaal verschillende patronen, alarmpistolen mega vulkanen, en nog wat duitse knallers, kortom een soort paradijs voor een vuurwerkliefhebber. Is dat nou eigenlijk wel of niet legaal in Oostenrijk? hehe.

Weet nog een paar prijzen, zink 901 was 9.60, zink 930 was 39 euro, zink 912 was rond de 19 euro, nle prof pijlen waren ook rond de 20 euro, knalpatronen waren 16 euro voor een doosjes van 50.

Uiteindelijk was het plan om een zink 901 en 930 te kopen en daar af te steken, maar na het zien van het prijskaartje van de 930 die toch achterwege gelaten, en een 901 afgestoken met een aantal vrienden. Was nog wel even schrikken, zat geel wasaq lont aan, stak het aan, het gloeide, kwam er politie voorbij. Gelukkig ging die toen niet af, haha. Even gewacht en daarna was iedereen onder de indruk van de knal, was even genieten dus.

Hier nog een fototje van het 'profpijlen'-rek:

e8ts0n.jpg
 
Laatst bewerkt:
Ik ben vandaag terug gekomen uit oostenrijk, vorig jaar had ik nog wat shell kitjes gescoord! Maar dit jaar zat er niet veel leuk spul bij...
Ze hadden wel wat strijkers en paar pijlen pakketten maar het was het allemaal net niet, helaas, misschien volgend jaar beter!
 
Vorig jaar was ik op wintersport gegaan naar oostenrijk, met het idee om wat vuurwerk mee te nemen

eenmaal daar aangekomen was ik verbaasd over hoeveel winkels wel niet vuurwerk verkopen !
zowat elke supermarkt en om de 3 straten zit wel een echte vuurwerk winkel :)

Mijn broer heeft toen bij een vuurwerk winkeltje een pakje cobra 1 gekocht
wel ontiegelijk duur , 15 euro voor 5 knallers maar ja ze knalde dan toch ook wel erg lekker :P

Zelf had ik maar bij de Aldi (hofer) Wat pijlen gekocht, 2 pakketten van 7 pijlen Maximaal gevuld waarvan 3 3 inch bolpijlen. Ze waren van het merk helios dus ik dacht dat moet wel goed zitten :)
Prijs was trouwens 20 euro per pakket van 7 :)
Mijn broer had ook bij de aldi nog een pijlenpakket gekocht van 20 pijlen
ook voor 20 euro

Toen oudjaarsdag eindelijk was aangebroken Hebben we deze pijlen maar eens de lucht in gejaagd, we begonnen met de kleinste pijl uit het kleinste pakket, Maar wat een effect Zelfs de grootste nederlandse pijl kan er niet aan tippen !
onze monden vielen er van open ! Zo de rest ook maar de lucht in gejaagd,
door de mist de grootste pijlen soms slecht kunnen zien maar toen rond kwart voor 2 het weer wat was opgeklaart en ik nog ruim een pakketje overhad heb ik deze maar de lucht in geschoten
De effecten Van De Grote assortimenten (die van 7 pijlen) Waren Geweldig !!!
en dat voor 20 euro :O
Echt Wat een super grote effecten !!!!

Een Ding weet ik wel ! Ik heb nog nooit zon goede pijlen gezien voor dat geld !
Als we dit jaar weer naar oostenrijk gaan dan weet ik het wel hoor ;)

Inslaan die handel !!!

Ps : foto's van het vuurwerk staan in de bijlagen
 
Beetje late reactie maar vuurwerk is het hele jaar door te koop in oostenrijk. Het mag dan alleen buiten de bebouwde kom afgestoken worden.
 
Ik ben op dit moment in Oostenrijk, de eerste mini vuurwerk bunkertjes duiken alweer op! Ziet er altijd heel gezellig uit! Zal vanmiddag wat foto's plaatsen als 't lukt
 
Foto's van een vuurwerkkraam langs de weg

IMG_1515.jpg

IMG_1516.jpg

IMG_1517.jpg

Assortiment van een vuurwerk bunkertje, helaas vergeten fotos van het bunkertje te maken

IMG_1483.jpg

IMG_1484.jpg
 
zo dat is een hele wereld van verschil met hier zeg foei .
om eerlijk zie ik de boel liever onder een degelijk dak .
want als het gaat lopen plenzen of sneeuwen is alles nat lijkt mij
 
Volledig mee eens, gelukkig zie je dit soort kramen nog niet zoveel! Het meest zie je toch wel de mini containertjes/schuurtjes stampvol met vuurwerk. Ook vrij gevaarlijk en veel sneller vochtig als je ziet dat ze midden op een pakkeerplaats staan!
 
Iemand hier ervaring? Verkopen xplode blokken en shells en cobra knallers.
 
Laatst bewerkt:
Back
Bovenaan