‘Mooie traditie, maar pak illegaal vuurwerk aan’

ylke

VWC lid
‘Mooie traditie, maar pak illegaal vuurwerk aan’

Hoogeveen - Hoogeveners vinden vuurwerk een mooie traditie, dat vooral zo moet blijven. Wel is een betere aanpak van illegaal vuurwerk nodig. Dat is de belangrijkste conclusie die ChristenUnie Hoogeveen trekt naar aanleiding van een vuurwerkpoll.

De ChristenUnie wilde graag weten hoe mensen tegenover vuurwerk staan. Geniet men hier van, of is er overlast? En zijn er ideeën voor verbetering van bepaalde aspecten? Van 18 oktober tot en met 5 november kon iedereen digitaal vragen beantwoorden en een mening geven. Dit is door 257 mensen gedaan. Ook tijdens een actie op de Hoofdstraat zijn de meningen gepeild en hebben nog eens 33 mensen de poll ingevuld.

De meeste mensen vieren oud en nieuw met vrienden, familie en de buurt. Even naar buiten om vuurwerk te kijken en de buren een goed nieuw jaar te wensen, en dan weer lekker naar binnen. Uit de poll blijkt dat 87 procent van de mensen geniet van vuurwerk met oud en nieuw. Ze steken graag vuurwerk af of genieten van vuurwerk van anderen. Met gewoon consumentenvuurwerk en het gebruik van vuurwerkbrillen geeft dit ook weinig gevaar of overlast.

13 procent geeft aan dat ze liever minder of helemaal geen vuurwerk willen bij hun woning. Als reden voor minder of geen vuurwerk geven mensen vooral aan dat hun huisdieren van slag raken van vuurwerk. Verder de schade, rommel en dat het slecht voor het milieu is. Daarbij wordt aangegeven dat vooral het afsteken van illegaal vuurwerk overlast geeft.

Vuurwerkvrije zones
In veel gemeenten zijn vuurwerkvrije zones.
Bijvoorbeeld rond winkelcentra of dierenverblijven. Ongeveer de helft van de ondervraagden vindt het goed dat deze zones er zijn. Wat onze eigen omgeving betreft zou een derde van de mensen een of meerdere vuurwerkvrije zones in Hoogeveen willen. Als voorbeelden zijn genoemd verzorgingshuizen, kinderboerderij, winkelcentra en ziekenhuis.

Tot slot is er gevraagd naar de wens voor centraal vuurwerk. Een grote meerderheid van 78 procent geeft aan dat dit geen goed idee is. Om met grote groepen mensen samen te komen voor een centraal vuurwerk geeft veel praktische bezwaren.

Zo zijn er weinig mensen die dit professioneel mogen afsteken en zou je dan met veel mensen naar een grote plek moeten. ‘Het is vaak een familiefeest en dan ga je niet naar een andere plek, maar wil je bij huis blijven’ zo geeft een van de ondervraagden aan. Bovendien hebben veel mensen dan drank op met alle risico’s van dien.

Pak illegaal vuurwerk aan
Veel van de ondervraagden ergert zich aan vuurwerk dat buiten de toegestane tijden wordt afgestoken, wat verboden is. De meeste overlast ervaren mensen van illegaal vuurwerk dat verboden is omdat het te zwaar is. Juist dat illegale vuurwerk veroorzaakt ook veel schade, zo geven verschillende mensen aan.
De belangrijkste conclusie van de vuurwerkpoll is dan ook dat we de mooie traditie moeten houden, maar dat illegaal vuurwerk en het afsteken buiten de toegestane tijden veel beter aangepakt zou moeten worden.

Bron
 
Overlast komt ook van het illegale, dat gaat 10 keer harder als het legale vuurwerk.
Al zou ik het illegale helemaal niet de naam vuurwerk willen geven.
 
Geweldig stuk om te lezen hoor, mooi verwoord ook.
Omschrijft het hele probleem en wat er aan te doen is.
 
87% is voor vuurwerk en de rest is tegen is daar de uitkomst en ik durf er heel wat op te zetten dat er bij andere enquetes in andere gemeenten de uitslag wel zo'n neetje gelijk zou zijn. Echter zijn die er niet en worden we gebombadeerd met uitslagen van "enquetes" die door anti vuurwerk groeperingen zijn opgezet en deze komen te veel in het nieuws... helaas.
 
Back
Bovenaan