Hoe kom ik toch aan vuurwerkfolders 2020?!

Black Dragon

VWC lid
Beste allen,

Ik ben verzamelaar van vuurwerkfolders! Ik verzamel nu al meer dan 30 jaar folders! Jaarlijks ga ik in december zo veel mogelijk winkels langs om folders op te halen! De laatste jaren propageren vele winkels natuurlijk steeds meer online! Maar toch bleef er altijd een goede selectie van winkels over die trouw elk jaar de folders lieten drukken! Voor mij een groot vertier om elk jaar de ronde te doen langs diverse winkels! Door het verbod is het helaas zo dat het dit jaar niet gaat gebeuren! Het is dan ook een wrang idee dat er straks in de kast een lege map staat met 'Vuurwerkfolders 2020'! Als verzamelaar is dat een groot gemis!

Nu vroeg ik mij af hoe ik toch aan folders 2020 kan komen! Zijn er al wel/niet folders gedrukt in Nederland?! Is het wat om buitenlandse winkels aan te schrijven en mij, tegen betaling/porto, folders opsturen?! Freaks die in het buitenland winkels aandoen en folders mee terugnemen die ik tegen vergoeding kan overnemen?! Kan iemand winkels in het buitenland opsommen die elk jaar folders laten drukken?! Iemand met innovatieve tips of suggesties zijn welkom!
 
Is maar een idee: meestal hebben de Duitse Lidl, Aldi, Centershop etc. ook wel gedrukte folders. Als je misschien een paar filialen aanschrijft zullen er vast wel wat tussen zitten die het willen versturen.

Succes in ieder geval!
 
zou ns wat verkooppunten mailen, ze hadden de bestelling voor de folders al wel de deur uit, geen idee of ze dat hebben kunnen annuleren, of de drukker het alsnog gedrukt of zelfs uitgeleverd heeft of vernietigd... Als je van een paar weet hoe dat gegaan is, kun je voor de rest je kansen ook wel inschatten.
 
Ik hoop dat je iets kan vinden. Inderdaad, mailen naar de dealer of de uitgeverij.
Misschien dat er iets mogelijk is. Misschien dat ik dat zelf ook wel zal doen, al zijn er tegenwoordig maar weinig winkels die een papieren folder hanteren.
 
Ik weet hoe je je voelt, Black Dragon! Hier precies hetzelfde! Ik verzamel ook al folders vanaf 1998. Elk jaar rijd ik heel wat winkels langs om de folders op te halen. Er zijn zelfs winkels waar ik al 21 jaar op rij de folder van heb. Geen enkel jaar ontbreekt. Maar dat gaat nu dus waarschijnlijk veranderen :sad:

Ik heb er ook geen oplossing voor. Ik vermoed dat heel veel folders nog niet feitelijk gedrukt waren, dus dat die ook gewoon niet ergens liggen te verstoffen dit jaar. En als folders al wel gedrukt waren, dan worden die vaak verspreid vanuit de importeur. In dat geval denk ik dat de folder niet eens de winkelier zou hebben gehaald. Die winkeliers hebben er nu immers niks aan. Gevoelsmatig denk ik dat we de grootste kans hebben bij zelfstandige winkels die hun eigen folders ontwerpen en zelf de distributie daarvan regelen. Misschien moeten we gewoon eens winkels rond gaan bellen met de absurdistische vraag of ze al folders hebben laten drukken. Bellen naar de Cracker Corner voor een standaard format GBV folder heeft dan denk ik weinig zin, maar Blaxx of de Vuurwerkbunker is misschien wel een poging waard.
 
Wellicht dat een enkeling een cat. 1 foldertje de deur uit gaat doen?
Zullen vast en zeker creatieve ondernemingen zijn.
 
Dank aan allen die meegedacht hebben ook via pb! Ik heb al wat winkels gemailed en allen hebben ze de order wat betreft folders geannuleerd! DarkSoul wat je zegt zou trouwens wel een idee zijn om juist die winkels te benaderen die hun eigen concept hanteren! Uiteraard bij onze eigen Blaxx bijvoorbeeld! Verder dacht ik eens in Duitsland te informeren! Daar het vuurwerkverbod niet van kracht is!
 
De winkels zullen wel snel door de CAT1 folders zijn. :p

Als ze hier in de buurt ook folders zouden hebben, zou ik zeker halen want dit is (ondanks dat het voor ons minder is) toch wel een aparte gebeurtenis. Voor het eerst in decennia dat "echt" vuurwerk verboden is en we alleen op CAT1 zijn aangewezen. Ik wil niet zeggen dat het fantastisch is voor een folder collectie, maar het is zeker wel een goede uitbreiding met een verhaal op zich (ondanks alle ellende).

Je zou overigens ook de speelgoedwinkels, supermarkten, bouwmarkten en feestwinkels CAT1 folders kunnen verzamelen. Meestal zijn dat een aantal pagina's uit de algemene folder, maar toch. :p
 
geldersevuurwerkhal in dieren brengt een cat 1 flyer uit volgende week.
kun je op aanvraag gemaild krijgen is toch iets.
 
Iedereen bedankt die op mijn oproep of mails hebben gereageerd! Inmiddels heb ik wat folders mogen ontvangen van individuelen en winkeliers met dank aan o.a. Knalkeet Rijssen, Vuurwerkbunker, Vuurwerkstore Holten! Jullie zijn fantastisch!
 
Goed om te horen Black Dragon, mooi dat je er nog een aantal hebt weten te bemachtigen. Kunnen wij hier nog foto's van verwachten?
 
Zeker, zal binnenkort even een fotootje uploaden van de kleine bundel folders/flyers 2020!


MajesticImaginativeAustraliankelpie-max-1mb.gif
 
Back
Bovenaan