Het weer op 31 december en 1 januari.

we hebben al zoveel nieuwe weer record's gehad in alle opzichten dit jaar dus laat oudjaars avond dan ook maar een nieuw record zijn in positieve zin uiteraard ,rond het vriespunt beetje wind voor de kruitdampen (ja zoals vroeghhaaaa)
 
we hebben al zoveel nieuwe weer record's gehad in alle opzichten dit jaar dus laat oudjaars avond dan ook maar een nieuw record zijn in positieve zin uiteraard ,rond het vriespunt beetje wind voor de kruitdampen (ja zoals vroeghhaaaa)
Dauwpunt dan graag -10C of lager, lekker droge lucht ter preventie van Stratus nebulosus in combinatie met vuurwerkrook.
 
Vooruit dan @Vuurwerkkoning en speciaal voor @dingodile

Dauwpunt​

Het dauwpunt is de temperatuur waarbij waterdamp begint te condenseren door afkoeling van de lucht, zonder dat vocht wordt toegevoerd of afgevoerd. Zodra de lucht de dauwpuntstemperatuur bereikt, is de lucht verzadigd met waterdamp. De relatieve vochtigheid bedraagt dan 100 procent.
https://www.knmi.nl/kennis-en-datacentrum/uitleg/vochtigheid

En het grappige aan het dauwpunt is bovendien dat het zoals in de woestijn (extreem droge lucht) veel lager kan liggen dan de werkelijke temperatuur. Andersom kan niet, de temperatuur kan nooit lager komen te liggen dan het dauwpunt. Omdat bij verzadiging van de lucht met waterdamp, condensatie gaat plaatsvinden en er vervolgens condensatiewarmte vrijkomt. Waardoor de temperatuur altijd gelijk zal blijven aan het dauwpunt totdat de lucht niet meer verzadigd is. Dan zal het dauwpunt opnieuw wat lager liggen dan de temperatuur.
 
Dan ben jij zeker geëmigreerd vanuit Alaska ofzo ?
Koud en guur winderig weer is het (in elk geval) hier,nee het moet wel leuk blijven,ik hoef niet te weten hoe een ijspegel zich voelt :devil:
 
Back
Bovenaan