Groot draagvlak voor gemeentelijke vuurwerkshows

Jorn89

VWC lid
Vrijwel niemand (14%) is voor een algeheel vuurwerkverbod. Dat blijkt uit onderzoek van EenVandaag onder 27.379 mensen. Slechts vier op de tien (36%) deelnemers vinden de traditie van vuurwerk afsteken met oud en nieuw belangrijk.

Zes op de tien (60%) deelnemers vinden het wel een goed idee als gemeenten zouden besluiten zelf een vuurwerkshow te organiseren en voor de rest vuurwerk in de gemeente te verbieden.

Een algeheel vuurwerkverbod lijkt steeds dichterbij te komen. Nu steeds meer gemeenten vuurwerkvrije zones instellen lijkt het verbod dichterbij dan ooit.

Al jarenlang is de vuurwerktraditie onderdeel van discussie, zoals de afgelopen jaren bleek uit de opiniepeilingen van EenVandaag. Het draagvlak voor een verbod en daarvoor in de plaats een gemeentelijke vuurwerkshow is al jaren hoog.

EenVandaag kijkt daarom hoe zo’n georganiseerde show eruit zou moeten zien en spreekt met een groep vrienden in het Brabantse Reek. Zij zamelen sinds vorig jaar geld in voor een spectaculaire vuurwerkshow in het kleine dorpje.

Ook kijken we in Amsterdam op het marineterrein. Daar zal het nationale aftelmoment worden afgesloten met een groots vuurwerk. Met de vuurwerkspecialist die dat organiseert kijken we hoe dat in zijn werk gaat.


Bron: http://binnenland.eenvandaag.nl/ind...ot_draagvlak_voor_gemeentelijke_vuurwerkshows


Ik begin er echt zo moe van te worden.. dit zal straks vast wel weer op tv komen.. zucht
 
Een algeheel vuurwerkverbod lijkt steeds dichterbij te komen. Nu steeds meer gemeenten vuurwerkvrije zones instellen lijkt het verbod dichterbij dan ooit.


Je hoort het zo weer uit de mond van dat irritante 1 vandaag opiniepijl mannetje komen.

Staat ook weer lekker haaks op de eerste zin.

Vrijwel niemand (14%) is voor een algeheel
 
Gemeentelijke indeling op 1 januari 2015

Op 1 januari 2015 is het aantal gemeenten afgenomen met tien, zodat het aantal gemeenten in Nederland 393 bedraagt.

393.
Lijkt me sterk dat het fysiek mogelijk is om in elke gemeente een show te houden op hetzelfde moment.
 
EenVandaag kijkt daarom hoe zo’n georganiseerde show eruit zou moeten zien en spreekt met een groep vrienden in het Brabantse Reek. Zij zamelen sinds vorig jaar geld in voor een spectaculaire vuurwerkshow in het kleine dorpje.

Ik meen dat men telkens zo hamerde op professionele shows, sinds wanneer zijn een stel vrienden die samen vuurwerk kopen gecertificeerde professionals?

Als dit de kant is die we op moeten maak ik mij voorlopig helemaal geen zorgen meer over die shows van GroenLinks.

:frusty:
 
Laatst bewerkt:
Back
Bovenaan