(Ermelo) Straat urenlang afgesloten na vondst illegaal vuurwerk

peter82

VWC lid

Straat urenlang afgesloten na vondst illegaal vuurwerk​

14 januari, 21:35

ERMELO - De Roerdompstraat in Ermelo was woensdag urenlang afgesloten vanwege een politieactie. De straat was ruim afgezet en meerdere politie-eenheden waren ter plaatse. Ook was de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) aanwezig.

Een 112-verslaggever hoorde van de politie dat er illegaal vuurwerk was gevonden. Eerder werd door omstanders gesproken over een mogelijke bommelding, maar daarvan was geen sprake.
Uit veiligheidsoverwegingen zouden ook meerdere huizen zijn ontruimd. Rond 21.00 uur meldde de 112-verslaggever dat het gevaar was geweken. Of er iemand is aangehouden, is niet bekend.


* * * * *

Ik zal er meteen bij zeggen dat ik niet heel veel vertrouwen heb in de overheid en autoriteiten, en dat ik ervan overtuigd ben dat er op heel veel vlakken aan 'informatie oorlogvoering' wordt gedaan. Dus misschien ligt het aan mij, maar ik heb het idee dat dat urenlang afsluiten van straten een heel recente ontwikkeling is. Vuurwerk kan niet meer gewoon worden afgevoerd - nee, de hele straat moet de halve dag zijn huis uit. Ik vat het op als een tactiek om de buren tegen de vuurwerkbezitter in het harnas te jagen, en om in de media dat beeld van gevaar extra sterk aan te zetten.

Vergelijkbaar ding is dat in vrijwel elk artikel over vondsten van illegaal vuurwerk tegenwoordig standaard de afsluiter staat: "Als het mis was gegaan, waren volgens de politie de gevolgen niet te overzien geweest." Altijd precies die bewoording, 'dan waren de gevolgen niet te overzien geweest'. Ik vind het een heel slecht idee als mensen veel cobra's, shells e.d. in woonwijken bewaren, maar de angstpornomachine draait wel op volle toeren.
 
Back
Bovenaan