Chinees nieuwjaar zonder vuurwerk; er is teveel smog

ghoost

VWC lid
Wie had dit gedacht... ben benieuwd hoeveel mensen zich hier aan houden :bye:

bron: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2812...wjaar-zonder-vuurwerk-er-is-teveel-smog.dhtml

Miljoenen Chinezen mogen tijdens het Chinese nieuwjaarsfeest dat vrijdag gevierd wordt, waarschijnlijk geen vuurwerk afsteken. De autoriteiten die verantwoordelijk zijn voor de weers- en smogvoorspellingen, hebben lokale overheden opgeroepen vuurwerk te verbieden omdat de lucht al te veel vervuild is. .

Volgens de Chinese astrologie loopt vrijdag het jaar van de slang af, en begint het jaar van het paard: een feest waar mensen massaal voor naar hun geboortedorp reizen en dat gevierd wordt met drakenoptochten en vuurwerk. De smogvooruitzichten zijn echter slecht: volgens de autoriteiten ligt er vanaf donderdag een dikke donkere deken over centraal en oostelijk China, zo meldt de krant de China Daily.

Vuurwerk maakt deze luchtvervuiling alleen maar erger. De verkoop aan burgers is in de hoofdstad Peking afgelopen zaterdag al stilgelegd, en de autoriteiten willen het afsteken ervan verbieden als vrijdag blijkt dat er een te hoge concentratie van schadelijke stoffen in de lucht zit, aldus staatspersbureau Xinhua.

Vorig jaar januari steeg de luchtvervuiling in Peking tot onmeetbare hoogte: de dichtheid van schadelijke deeltjes was boven de 700 microgram per kubieke meter gekomen. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie WHO is een niveau van 25 microgram per kubieke meter een veilig niveau. Lucht is ongezond wanneer er meer dan 100 microgram van die deeltjes per kubieke meter rondzwerven. Bij 300 microgram moeten kinderen en ouderen binnen blijven. .
 
Laten die chinezen het dan maar hier afsteken.
Ben daar wel een voorstander van.
Heb nl wel een paar chineze buren. Kunnen we gelijk lekker mee kanllen.
Misschien eens iets om over na te denken
 
Vervelende in dit alles is dat ze het verkeerde verbieden.
In China gaat economie boven de bevolking.
In plaats van die twee weken van viering vuurwerk verbieden zou men de industrie moeten verplichten maatregelen te nemen tegen de uitstoot wat tot zoveel problemen lijd.
Echter moet men dan als industrie erg veel kosten maken waardoor de prijzen stijgen en er druk komt te staan op de export wat dan weer resulteerd in een mogelijke daling in afzet.

Erg jammer maar helaas is het daar niet anders.
 
Een heel verhaal over dat het zonder vuurwerk is maar geen berichten erna. Is er nu gewoon nog vuurwerk afgestoken of is het verbod toch niet gekomen? Want dat soort dingen haalt de krant niet
 
Back
Bovenaan