Burgemeester Nijmegen: Alcohol bij jaarwisseling groter probleem dan vuurwerk

Babiloot

VWC lid
Burgemeester Nijmegen: Alcohol bij jaarwisseling groter probleem dan vuurwerk
Opmerkelijk nieuws in de papieren editie van De Gelderlander van vrijdag 4 november. Burgemeester Bruls noemt alcohol een veel groter probleem dan vuurwerk:

Een centrale vuurwerkshow tijdens de jaarwisseling maakt de stad niet veiliger. Dat blijkt volgens de Nijmeegse burgemeester Bruls uit ervaringen met soortgelijke evenementen in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag.

De Nijmeegse raadsfracties van D66 en GroenLinks willen het idee voor een centrale show toch niet helemaal laten varen. De twee partijen maken zich zorgen over zwaar illegaal vuurwerk, het aantal verwondingen en de overlast. Ze overwegen over twee weken een motie in te dienen om te komen tot een centrale show, speciaal gericht op kinderen. Niet om middernacht, maar eerder op de avond.

Met de steun van VVD en de Seniorenpartij VSP zou er een kleine meerderheid voor het voorstel zijn. Beide partijen zien zo'n vroege vuurwerkshow zitten, ondanks de felle afwijzing van Bruls.

'Vuurwerk is niet mijn grootste probleem tijdens de jaarwisseling', zegt de burgemeester. 'Alcohol wel. Het afgelopen jaar hebben we de meeste problemen gehad bij uitgaansgelegenheid Monte Carlo, om de mensen daar in toom te houden. Door een vuurwerkshow worden er in de stad echt niet minder zware bommen gegooid'.

'Mensen die die bommen gooien, blijven dat doen. Misschien gaan ze eerst gezellig met de kinderen naar de vuurwerkshow en beginnen dan met hun eigen vuurwerk'.

Hij zegt dat de politie een vuurwerkshow geen goed idee vindt. 'Bij zo'n evenement waar 10.000 mensen op afkomen, zijn ook veel agenten nodig. Die kunnen dan niet in de wijken zijn'.

Bron: papieren gelderlander en artikel staat op fpm.
 
Precies..

Heb je het alweer.. er is gewoon geen oplossing te bedenken voor die paar zeurders.. dan gewoon een dag in de kelder door te brengen.
Alles wat ze organiseren kost geld en mankracht. En daarnaast helpt het geen enkel probleem de wereld uit. Alcohol is zo ontzettend maatschappelijk geaccepteerd terwijl het zoveel ellende brengt. Zeker bij het uitgaansleven en ook in combinatie met vuurwerk ja.
Als iedereen nou een joint op zou steken (ipv drank drinken) zouden we een rustige oud&nieuw hebben!
Vrede op aarde :cool:
Drank maakt meer kapot dan ONS lief is
 
Kijk deze man is gewoon realistisch op papier klinkt het allemaal leuk en aardig maar in de praktijk gaat het gewoon niet werken.
 
Eindelijk iemand met gezond verstand.
Leuk al die plannen voor een show, maar er komt iets meer bij kijken...
 
Burgemeester Bruls
Gelukkig is er nog íemand die het snapt!
635909947146841652682455648_tumblr_mhbjndCN3T1rlx9l7o1_400.gif
 
Laatst bewerkt:
Eindelijk eens een burgemeester die zijn verstand gebruikt en niet zo maar dingen de wereld in brengt zonder enige feiten.
 
ja die man slaat de spijker op zijn kop .
er zijn zoveel mensen die van zich zelf niet eens weten dat ze en kwaaie dronk hebben .
je hoeft maar een paar dronken malloten in de mensenmassa te hebben en je kunt de grootste trammelant krijgen .

sterker nog ik denk dat alcohol probleem nummer 1 is .
Wat dat betreft zou je als gemeente op oudjaars avond eens een politie auto moeten laten rond rijden om dronken mensen van de straat te vissen, om ze dan een nachtje in de cel hun roes uit te laten slapen .
 
Back
Bovenaan