Brandweer gaat voorlichting geven over vuurwerk

Torrr

VWC lid
Huizen, 30-11-2010

De brandweer Gooi en Vechtstreek gaat basisscholieren in Huizen voorlichting over verantwoord omgaan met vuurwerk. Dit gebeurt in samenwerking met Bureau Halt.

Vorig jaar is gestart met het geven van voorlichting aan basisscholieren uit groep 8 in Hilversum. Op een interactieve manier wordt uitgelegd wat de consequenties zijn wanneer je te vroeg vuurwerk afsteekt en je aangehouden wordt door de politie, het verschil tussen legaal en illegaal vuurwerk en wat voor ongelukken er kunnen gebeuren.

Wegens het succes van vorig jaar worden de voorlichtingen dit jaar ook in Huizen en andere gemeenten binnen de regio gehouden. Intentie is om volgend jaar alle groepen 8 van de basisscholen binnen de regio Gooi en Vechtstreek vuurwerkvoorlichting aan te bieden.

Elk jaar gebeuren er ongelukken met vuurwerk waarbij vooral jonge mensen gewond raken. Tijdens de jaarwisseling van 2009 zijn 297 mensen behandeld voor (ernstig) oogletsel. De meeste ongelukken worden veroorzaakt doordat mensen het vuurwerk niet op de juiste manier afsteken of niet de juiste hulpmiddelen gebruiken. Ook zien we ieder jaar weer strafbaar gedrag, zoals het te vroeg afsteken van vuurwerk, het bezit van teveel of illegaal vuurwerk en het veroorzaken van vernielingen en overlast. Meer nieuws vindt u op 6fm.nl.

Bron : http://www.6fm.nl/nieuws/30233/Brandweer_gaat_voorlichting_geven_over_vuurwerk.html
 
Naar mijn mening kunnen de heren zich beter bemoeien met de branden die er zijn. Daar zijn ze immers ook voor, zo kan je nooit de werkdruk verlagen.
 
Naar mijn mening kunnen de heren zich beter bemoeien met de branden die er zijn. Daar zijn ze immers ook voor, zo kan je nooit de werkdruk verlagen.

beetje kort door de bocht dit.

De brandweer is er niet alleen voor de bestrijding van branden.. Maar ook voor preventie en voorlichting. en daar hoort dit soort voorlichting óók bij. In België gebeurt dit soort voorlichting al heel lang met de brandweer
 
Vergeet niet dat mensen van de brandweer heel wat meer vaak levensreddende taken uitvoert dan de politie. Brandweerlieden zijn echt HELDEN.
Ze worden overal voor ingezet, en heel vaak niet eens bij echte branden, maar bijv. bij (verkeers)ongelukken, omdat de brandweer vaak het beste materiaal heeft om bijv. autowrakken open te knippen, bovendien zijn ze ook goed geschoold in dat soort situaties.
Het is heel goed dat er dat soort mensen bestaan, die hun eigen leven in de waagschaal durven te stellen om een ander te redden.
 
Back
Bovenaan