Bagdad: Vuurwerkverbod na honderden gewonde kinderen

dennis-pyro

VWC lid
Bagdad, 8 november 2011 – De Iraakse autoriteiten hebben een verbod ingevoerd op de import en verkoop van vuurwerk en speelgoedpistolen. Dit is naar aanleiding van het onverwacht groot aantal ongevallen, waarbij honderden kinderen gewond zijn geraakt door dergelijke vuurwerk en speelgoed tijdens de eerste twee dagen van het islamitische Offerfeest.

Deze beslissing komt nadat het Iraakse ministerie van Gezondheid druk heeft uitgeoefend op de regering. Het ministerie kon melden dat 350 kinderen gewond zijn geraakt tijdens de feestdagen. De kinderen hebben tal van verschillende verwondingen opgelopen, het meest schrikbarende zijn verwondingen aan de ogen door vuurwerk en balletjespistolen.

“De Iraakse Raad van Ministers zal de ministeries van Planning en Financiën instrueren om handelaren en importeurs op de hoogte te stellen van het verbod op het importeren van vuurwerk en speelgoed pistolen in Irak, omdat ze lichamelijke en psychologische gezondheidsproblemen veroorzaken bij kinderen,” zegt Abdul Hussein al-Jabiri, een adviseur van de Iraakse regering, die eraan toevoegt dat deze producten “kinderen leren om vuurwerk en wapens lief te hebben”.
 
rare jongens die moslims :rolleyes:

anyway 350 gewonden in 2 dagen is wel heel erg veel voorlichting is er zeker niet bij daar?
 
ook daar word blijkbaar geen rekening mee gehouden, anders waren er wel minder gewonden gevallen vanwege het vuurwerk :wink:
 
rare jongens die moslims :rolleyes:

anyway 350 gewonden in 2 dagen is wel heel erg veel voorlichting is er zeker niet bij daar?

Kunnen we vingers gaan wijzen om wat zij in 2 dagen presteren, maar wij presteren het om in minder dan een dag (16 uur) ruim het dubbele van dat aantal te krijgen, terwijl wij toch een veel kleiner land zijn. :wink:
 
Maar wie weet wat voor vuurwerk het is? Handgranaten met een lontje? Miscchien wel met een vlammetje:D
 
rare jongens die moslims :rolleyes:

anyway 350 gewonden in 2 dagen is wel heel erg veel voorlichting is er zeker niet bij daar?

Altijd zo makkelijk om meteen een vingertje naar moslims te wijzen omdat ze andere gebruiken hebben:mad:
Vind het heel erg sneu voor die kinderen dat ze verminkt zijn.
 
Het is ook wel logish dat er een verbod is want het is ook nog niet zo lang geleden dat er in Irak oorlog is geweest.
 
Denk dat die bedoeld dat je kruit eruit kan halen en dan in een tas naaien met kogel lagertjes en dan hali hali alah ak-bar roepen (betekend: jodel jodel allah is groot)

Maar kan je nog beter zaagsel met "wat" chemicaliën nemen.
 
hah, dat is wel het laatste land waar je een vuurwerk verbod en verbod op airsoft wapens van zou verwachten :bonk:

Stop de betutteling in irak! :bye:
 
Altijd zo makkelijk om meteen een vingertje naar moslims te wijzen omdat ze andere gebruiken hebben:mad:
Vind het heel erg sneu voor die kinderen dat ze verminkt zijn.

ik neem aan dat je wel eens van de asterix uitspraak "rare jongens die romeinen" hebt gehoord? ook de term sarcasme zal je vast wel bekend in de oren klinken :)
 
ik weet niet of je weet wat voor vuurpijlen ze in die landen hebben,die schieten ze weg vanaf een enorm pijlenrek en 1stuk vaagt een half dorp weg. gek he?
 
Back
Bovenaan