Amsterdam wil aftellen

moontan

VWC lid
Amsterdam wil aftellen
Door TJEERD AGEMA

ROTTERDAM - Londen heeft het, net als New York, Sidney en Rotterdam: hét nationale aftelmoment tijdens de jaarwisseling.

Het vuurwerk om middernacht op de Erasmusbrug in Rotterdam.
Wie het niet heeft, is Amsterdam. Daar wil de hoofdstad verandering in brengen.

Het is zo’n terugkerend moment van Rotterdamse glorie. Tijdens de laatste momenten van het jaar is op tv te zien hoe de lichten op de Erasmusbrug één voor één doven. En dan, als de klok twaalf uur slaat, begint het grootste vuurwerk van Nederland. Iedereen kan dan zien hoe in de Maasstad wordt gefeest.

,,Dat doen we nu al twee jaar,’’ zegt Raymon van Sprang, organisator van de Nationale Nieuwjaarsnacht in Rotterdam. ,,Ja, die naam hebben we geclaimd,’’ voegt hij eraan toe. ,,Het is prima als Amsterdam een groot feest wil organiseren, maar het moment hebben wij al.’’

Amsterdam laat zich niet van de wijs brengen door de Rotterdamse trots. Omdat oud en nieuw in Amsterdam groeit en groeit, is besloten de feestelijkheden van de Dam naar het Museumplein te verkassen. ,,Internationaal is het niet vreemd als Amsterdam dan het aftelmoment heeft,’’ zegt een gemeentelijke woordvoerder. ,,Als hoofdstad hebben we de ambitie om ook in zoiets leidend te zijn. Natuurlijk kan Rotterdam tegelijk ook iets moois organiseren.’’


http://www.ad.nl/amsterdam/3197747/Amsterdam_wil_aftellen_in_plaats_van_Rotterdam.html
 
Back
Bovenaan