Akkoord vuurwerkopslag Phohiflat

moontan

VWC lid
Akkoord vuurwerkopslag Phohiflat
Huizen, 15-10-2008

Rijwielhandel Aart Bout krijgt van B&W van Huizen toestemming om tijdens de jaarwisseling vuurwerk op te slaan in de kelder van de Phohiflat. Maar in vergelijking met de oorspronkelijke aanvraag gaat het om een drastische beperking, zowel in tijdsduur als het aantal kilo’s vuurwerk

Er waren geen juridische gronden voor het weigeren van de oorspronkelijke aanvraag, maar naar aanleiding van de gevoerde discussie in de gemeenteraad had wethouder Petra van Hartskamp toegezegd de zaak met Bout en de flatbewoners te bespreken.

In dit overleg bleek Aart Bout zich bewust te zijn van de onrust in de buurt. Het feit dat de aanvraag aan alle veiligheidseisen voldoet, neemt die gevoelens niet weg. Alternatieven voor opslag zijn onderzocht, maar blijken niet haalbaar te zijn. Om toch tegemoet te komen aan de gevoelens bij mensen in de buurt, heeft de Aart Bout voorgesteld om zijn aanvraag drastisch te beperken. Daardoor is de aangevraagde hoeveelheid consumentenvuurwerk gehalveerd naar maximaal 3.750 kg. Bovendien is de opslagperiode verkleind tot maximaal 5 dagen. Gedurende de tussenliggende nachten en de vierde en vijfde dag zal de opslag niet meer zijn dan 700 kg.

De vertegenwoordigers van de buurtbewoners waarderen het voorstel van de Bout.

Evenals voorgaande jaren zal de gemeente de naleving van de strenge veiligheidsvoorschriften uitvoerig controleren.

http://www.6fm.nl/nieuws/15933/akkoord_vuurwerkopslag_phohiflat.html
 
Opslagkelder vuurwerk Huizen gehalveerd
Gepubliceerd op 15 oktober 2008, 11:41
Laatst bijgewerkt op 15 oktober 2008, 11:43

huizen -
De vuurwerkkelder onder de Phohiflat in Huizen wordt gehalveerd. Er zal in de toekomst maximaal 3.750 kilo vuurwerk mogen worden opgeslagen. Bovendien geldt de opslag voor maximaal vijf dagen.


De verminderingen vinden plaats op voorstel van Bout zelf. De rijwielhandelaar, die al jaren vuurwerk verkoopt, wil op die manier tegemoet komen aan de vrees die er leeft onder de bewoners van de Phohiflat. Zij zijn bang dat er dat er zich ondanks alle voorzorgsmaatregelen toch nog calamiteiten zouden kunnen voordoen.

http://www.gooieneemlander.nl/nieuw...8.ece/Opslagkelder_vuurwerk_Huizen_gehalveerd
 
Back
Bovenaan