Zierikzee wordt al vroeg geplaagd door zwaar vuurwerk; politie begint strafrechtelijk

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
Politie en gemeentelijke handhavers zijn de jacht begonnen op daders van het zware vuurwerk dat Zierikzee de afgelopen weken regelmatig doet opschrikken. Volgens wethouder Jacqueline van Burg is er naar aanleiding van de hevigheid van de klappen alle aanleiding te vermoeden dat het om illegaal knalwerk gaat en mogelijk ook zelf gefabriceerde explosieven.

Fractievoorzitter Petri d’Anjou (PvdA) vroeg Van Burg donderdag in de raadscommissie actie te ondernemen tegen de overlast. De wethouder verzekerde haar dat deze praktijken inmiddels ‘de volle aandacht’ hebben van de politie en de eigen handhavers.

Harde knallen op wisselende tijden en plaatsen
,,De overlast is al echt heel vroeg gaande dit jaar”, merkt ook Van Burg. De harde knallen klinken zowel overdag als 's avonds en 's nachts her en der in de stad. De hevigheid geeft aanleiding aan te nemen dat het om illegale explosieven gaat en daarmee voor strafrechtelijk onderzoek en vervolging van de daders.

De politie heeft extra mensen op de zaak gezet om de daders op te sporen. Het opschalen van de capaciteit van de gemeentelijke handhavers zit er niet in. De prioriteit van het onderzoek ligt gezien het strafrechtelijke karakter, bij de politie, aldus Van Burg. ,,Er wordt volop ingezet om het probleem te beëindigen. Ik wil daarbij wel de kanttekening plaatsen, dat het steeds op wisselende plekken en tijden gebeurt. Dat maakt het lastig ze op heterdaad te betrappen.” Om die pakkans te vergroten, roept de wethouder inwoners op gelijk het algemene nummer van de politie te bellen (0900-8844 of via WhatsApp 06-12207006), zodra ze weer geknal in de buurt horen.

https://www.pzc.nl/schouwen-duivela...ie-begint-strafrechtelijk-onderzoek~adcb1938/
 
Back
Bovenaan