Vuurwerkoverlast in Woerden: prullenbakken opgeblazen en meeste meldingen uit Molenvl

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
Oudejaarsdag komt eraan en dat betekent dat er ook weer aardig wat vuurwerk de lucht in gaat. Maar dat geknal is de afgelopen periode al begonnen en dat zorgt voor overlast. Dat blijkt uit cijfers van het meldpunt vuurwerkoverlast in Woerden. Tot 23 december zijn er al bijna 50 meldingen binnengekomen vanuit de gemeente Woerden. Het meldpunt is een initiatief van de Partij van de Dieren (werkgroep Woerden).


Ton Rullman van de werkgroep laat ons weten dat er op dit moment (23 december) 47 meldingen via het meldpunt zijn binnengekomen van 39 verschillende mensen. “Van deze 47 meldingen komen er 30 uit de wijk Molenvliet”, aldus Ton. “De meest genoemde locatie in deze wijk is het wijkpark, maar ook andere plekken worden genoemd zoals de parkeerplaats bij het winkelcentrum en de sporthal.”

Prullenbakken opgeblazen
Het Schilderskwartier (en Vogelbuurt) en Snel en Polanen (inclusief Waterrijk) staan op de tweede en derde plek op dit moment. Ook uit andere wijken komen steeds meer meldingen vertelt Ton. “In het Brediuspark zijn drie prullenbakken opgeblazen en bij De Veste is een knotwilg in brand geraakt en door een bewoner geblust.”

Overlast melden
Je kunt meldingen doen bij het meldpunt vuurwerkoverlast Woerden via deze website. Het meldpunt blijft online tot begin januari. De werkgroep wil hierna in gesprek met de gemeente over het aantal meldingen en de impact daarvan. Omdat het landelijk meldpunt vuurwerkoverlast.nl gestopt is, neemt de werkgroep van de Partij van de Dieren het stokje over. Met de cijfers willen de leden van de groep laten zien hoeveel mensen er last hebben van harde knallen en onveilige situaties door te vroeg afgestoken vuurwerk.

Geen vuurwerkvrije zones in Woerden
Net als de afgelopen jaren krijgt Woerden geen vuurwerkvrije zones rond de jaarwisseling.

https://indebuurt.nl/woerden/nieuws/vuurwerkoverlast-woerden-2019~90053/
 
Back
Bovenaan