Vuurwerk taakstraf

moontan

VWC lid
Vuurwerk taakstraf
Posted on februari 21, 2011 by GH

Te vroeg vuurwerk afsteken en dan opgepakt worden door de politie.

Dit heb ik van dichtbij meegemaakt. Twee jongens uit de straat (13 en 14 jaar oud) waren 1 dag te vroeg vuurwerk aan het afsteken. En een chagerijnig oud mens uit die straat heeft de politie gebeld.

Prompt alletwee aangehouden, beiden een procesverbaal op zak. En een taakstraf. Die taakstraf wordt opgelegd door bureau HALT.

De een had 17 rotjes en kreeg een taakstraf van 4 uur; praten met een medewerker van bureau Halt (meestal 20 minuten, maar wordt berekend als 1 uur) en 3 uur vuil opruimen op een zaterdag.

De ander had 1 “vlinder” (illegaal vuurwerk) en heeft die dag al een paar uur op het politiebureau in de cel gezeten. Van 17:00 tot 23:30 uur. Zonder eten, let wel, hij is pas 14. Als een crimineel behandeld. Zijn taakstraf is nu 2 uur meehelpen in een bejaardentehuis, 2 gesprekken bij bureau Halt en een excuus brief schrijven naar zijn ouders.

Als minderjarige heb je de keuze: taakstraf of een boete. Die boete word je opgelegd door de kinderrechter en je krijgt een aantekening bij je naam. Kies je voor de taakstraf dan is je “strafblad” na een goede uitvoering van de straf weer blanco.

http://www.onestep4all.nl/bureau-halt/vuurwerk-taakstraf/
 
En een chagerijnig oud mens uit die straat heeft de politie gebeld.

Een neef van mij kent iemand die bij de politie de telefoontje op de anonieme tiplijn aanneemt. 75% van de bellers naar meld misdaad anoniem betreft toch oudere mensen (65+)
Hoop toch later op die leeftijd niet zo'n mopperpot te worden.

Het is toch te gek voor woorden dat door zo'n mens. Een kind van 14 word behandeld als een stuk vuil.
Maarja schijnbaar hebben deze mensen niks beters te doen,dan als een kasplantje voor de ruiten te staan gapen. Om te kijken wat de buurtbewoners aan het doen zijn.

Bij mij in de buurt ook zo'n ouwe sok er hoeft maar een bal in de buurt van zijn tuintje te komen en hij belt de politie al. Vreselijk zulke mensen
 
Back
Bovenaan