vuurwerk besteld in polen? niet gepakt!

Beste VWC-ers,

De meeste kennen het 'Gepakt!' topic vast al wel(van AVP), het gaat over vooral de mensen die zijn gepakt na het bestellen van vuurwerk op poolse sites. Nu heeft de moderator dat topic gesloten, maar ik wil de vele mensen die bang zijn politie langs te krijgen graag adviseren:

Volgens de politie had blijkbaar ik ook 'vuurwerk besteld'. Gistermiddag kwamen ze langs: Jut en Jul. Toen ik ze aan de deur hoorde schrok ik ff, maar met de vele twijfels die ik bij het vorige topic had gekregen deed ik vol goede moed de deur open. "Hoi ik ben Jut en dit is Jul van de pliesie en wij hebben gehoord dat jij vuurwerk in huis hebt", ik ontkende uiteraard, "wij hebben hier een machtiging en wij mogen naar binnen, heb jij echt geen vuurwerk binnen?", ik verbaasde over de snelheid en ontkende weer. Vroeg om de machtiging en liet ze binnen.
Even zonk de moed me in de schoenen. Ookal heb ik natuurlijk nu geen vuurwerk thuis liggen, ik had toevallig nog wel 50m quickmatch en dat lag toevallig midden in mn slaapkamer, omdat ik dat 5min daarvoor ff snel uit mn kast moest halen.

Toen ik de machtiging bekeek en uiteraard brutaal ging vragen naar de legitimatie van Jut, liep Jul door m'n kamer, keek over mn quickmatch heen en liep mn kamer uit. Ik voelde iets op komen, iets heeeeeerlijks, de spanning verdween en euforie nam het over!!
Ze hadden namelijk alleen een machtiging tot binnen treden, ze mochten nergens in kijken! Helemaal nergens in! (dus al die soepkippen die zijn gepakt, hadden het kunnen voorkomen, ook de mensen die nu nog politie aan de deur krijgen, stop het vuurwerk in je kledingskast ofzo of in een verhuis doos, ze kunnen je niks maken!!)

Uiteindelijk nam het stoute mannetje het in me over en heb ik ze heel veel lege kasten en dozen laten zien, ook in de berging hun lekker laten rond kijken. Uiteraard heb ik ze een fijn weekend gewenst, maar ook succes gewenst met de strijd tegen de misdaad!(Je had hun gezichten moeten zien ) Ze zeiden overigens nogwel dat ze nog een keer kunnen langskomen, maargoed ik ben niet gek

Ik hoop dat de moderators dit kunnen toelaten. Laat in ieder geval het stukje wat dik gedrukt is over, dit is noodzakelijke info voor de mensen die geen problemen willen hebben.

mvg

Wonkobonko
 
Laatst bewerkt:
(dus al die soepkippen die zijn gepakt, hadden het kunnen voorkomen

Niet iedereen krijgt hetzelfde bewijs. :wink:
Als je al vaker in beeld bent geweest bij Politie of Justitie, dan kan het voorkomen dat ze bevel krijgen om alles over hoop te halen..

Uiteraard zijn de kosten voor hun als ze niks vinden
 
Waarom? Ze hoeven toch niet alles weer netjes te maken als ze een bevel hebben om de boel overhoop te halen?
 
Niet iedereen krijgt hetzelfde bewijs. :wink:
Als je al vaker in beeld bent geweest bij Politie of Justitie, dan kan het voorkomen dat ze bevel krijgen om alles over hoop te halen..

Uiteraard zijn de kosten voor hun als ze niks vinden

Volgens mij word er vrijwel nooit zomaar een bevel gegeven op alles overhoop te halen voor VERDENKING VAN het in bezit hebben van vuurwerk...

Correct me if i'm wrong!
 
Waarom? Ze hoeven toch niet alles weer netjes te maken als ze een bevel hebben om de boel overhoop te halen?

ik dacht altijd dat het bevel aanvragen geld kost, maar als ze nix vangen, hebben ze zelf kosten....
 
Bij mij hadden ze een bestellijst met wat ik allemaal had en wanneer het was geleverd.
Heel erg veel kon ik ook niet beginnen....
 
Ontkennen? Ze zeiden ook dat ze van mij een lijst hadden geloof ik, heb er iig niet verder naar gevraagd. Maar ze mogen gerust nog een keer langskomen.
 
ik heb andere jaren wel besteld maar kon door omstandigheden dit jaar niet bestellen ,das gelukkig mijn mazzel toch vind ik het ***lig voor de mensen die gepakt zijn.
 
Nee ben ben wel voorstander van het uitbannen van deze praktijken

En ik ben voorstander van het weren van zeikwijven als jou van dit forum.
Jij bent iemand die alles wat de media zegt als juist bestempeld.
Als je een beetje nadenkt weet je dat de media alles overdrijft.

En als mensen graag vuurwerk in het buitenland willen halen moeten ze dat helemaal zelf weten. En wie ben jij om te zeggen dat ze het niet moeten doen? En dat is het laatste wat ik er nog over zeg.

Word zo moet van die heilige boontjes op dit forum!
 
Ik zie het anders.

Ik ben een liefhebber van vuurwerk en wil graag slecht nieuws vermijden.
Door deze praktijken en de zeer zware knallers komt vuurwerk steeds meer in een slecht daglicht te staan.
Ik weet ook wel dat de media overdrijft maar toch maken wij Nederlanders het nieuws!
 
ik dacht altijd dat het bevel aanvragen geld kost, maar als ze nix vangen, hebben ze zelf kosten....

Natuurlijk niet grapjas. Ze moeten alleen toestemming vragen van de OvJ/hOvJ (wanneer de OvJ deze niet op dat moment kan afgeven) en dan is het al rechtsgeldig.
 
even off:
als je gepakt word met vuurwerk door het bestellen bij bombashop,
en je pakketje al bij de politie ligt,
en ze komen langs, wat kan je dan het beste zeggen?
 
Back
Bovenaan