Vuurpijl en wensballon mogen ook in de toekomst gewoon omhoog in Oss.

omepje

VWC Moderator
Forumleiding
De familie Coppelmans kan opgelucht ademhalen. De vuurwerkshow bij het gelijknamige tuincentrum aan de rand van Oss wordt namelijk niet verboden. Het voorstel van de GroenLinks om voortaan een stokje voor de commerciële show te steken, werd donderdagavond in de gemeenteraad verworpen.

Op het vuurwerkmeldpunt van GroenLinks in Oss kwamen rond de laatste jaarwisseling liefst 850 klachten binnen, een toename van wel 75 procent. Na een uitgebreide analyse van alle cijfers, presenteerde de partij donderdagavond in de gemeenteraad de conclusies. Zo viel op dat het in de Schadewijk relatief rustig bleef. Dat komt waarschijnlijk omdat een deel van de buurt rond de jaarwisseling was aangewezen als veiligheidsrisicogebied en er dus extra politie was.

Ook vindt de partij het grote aantal klachten over de vuurwerkshow van Coppelmans opvallend. Voor GroenLinks is het lastig te verkroppen dat een commerciële partij ook vóór oudejaarsavond al pijlen mag aansteken, met als belangrijkste reden de verkoop aan te jagen. De partij wil daarom dat Oss alles in het werk stelt om de vergunning voor Coppelmans in de toekomst te voorkomen. Maar donderdagavond stemde alleen de SP met het plan in. Ook was er geen meerderheid voor een verbod op wensballonnen, een ander plan uit de koker van GroenLinks.

Niet serieus
De partij probeerde in de laatste jaren van alles om de overlast van vuurwerk in Oss tegen te gaan. Zo waren er voorstellen voor vuurwerkvrije zones en het preventief opsluiten van vuurwerkvandalen. Op een meerderheid konden de plannen nooit rekenen. Sterker nog, regelmatig werden ze door andere partijen belachelijk gemaakt. Ook donderdagavond weer. Zo had CDA’er Mari van Kilsdonk het over ‘proefballonnen’ en een partij die haar ‘pijlen’ richt op de aanpak van vuurwerk.

https://www.bd.nl/oss-e-o/vuurpijl-...in-de-toekomst-gewoon-omhoog-in-oss~abf818a0/
 
Back
Bovenaan