Verkoop vuurwerk bij Hornbach aangekaart

BREDA - Acht verkopers van vuurwerk in Breda willen de gemeente voor de rechter slepen omdat die het mogelijk maakt dat bouwmarkt Hornbach vuurwerk verkoopt.

Volgens de ondernemers is de verkoop van vuurwerk bij Hornbach niet toegestaan, omdat het bestemmingsplan dit niet zou toelaten. "Wij hebben ontdekt dat in het bestemmingsplan staat dat Hornbach de bestemming 'volumineuze detailhandel' heeft. Maar nergens staat apart beschreven dat er ook vuurwerk wordt verkocht. En dat moet. Zo niet, dan is de verkoop van vuurwerk illegaal", zegt Ralf Poppelaars namens de Bredase vuurwerkondernemers.

Hij en zijn collega's ergeren zich aan de strenge regels die de gemeente Breda aan hen stelt, terwijl de bouwmarkt aan de Noordelijke Rondweg in hun ogen zijn gang kan gaan. "Het is niet dat we de concurrentie van Hornbach vrezen", zegt Poppelaars. "Maar het moet wel eerlijk zijn, op basis van dezelfde regels. Gelijke monniken, gelijke kappen."

Een woordvoerder van de gemeente Breda laat weten dat er niks aan de hand is.

"Vuurwerk is gewoon detailhandel. Dus of Hornbach nu vuurwerk, soep of kerstbomen verkoopt: dat mag. Als de verkoop maar aan de veiligheidsregels voldoet", aldus de woordvoerder.

Deze week wordt de opslag van Hornbach op zijn veiligheid beoordeeld.

Volgens de gemeentewoordvoerder is het bovendien helemaal nog niet nodig voor de ondernemers om naar de rechter te stappen. "Tot vandaag hebben ze de mogelijkheid om een bezwaar in te dienen. Dat is nog niet gebeurd, maar dat kan dus nog", aldus de gemeentewoordvoerder

Bron: BN de Stem
 
Rechter: Hornbach Breda mag geen vuurwerk verkopen

BREDA – De Hornbach Breda heeft de rechtszaak om het verkopen van vuurwerk verloren. De voorzieningen rechter oordeelde dinsdag dat de zaak niet de vergunning heeft om vuurwerk te verkopen.

En dat is opmerkelijk omdat de gemeente Breda Hornbach wel een vergunning verleende. Tuincentrum Groenrijk Breda, tuincentrum Schalk in Prinsenbeek, evenementenbureau Cees van der Horst, de Intratuin, Rob van Oosterhout (tweewielhandelaar), Mario Broere en Ralf Poppelaars spanden een kort geding aan tegen het besluit van de gemeente. Dat besluit zorgde er eerder voor dat Hornbach dit jaar gewoon vuurwerk mocht verkopen.

Maar van dat besluit klopte volgens Ralf Poppelaars van Groenrijk aan de Rietdijk niets. “De bouw van de vuurwerkopslag past niet in het bestemmingsplan”, meent Poppelaars, die zelf al een jaar bezig is om vuurwerk te mogen verkopen. “Er staat geen hekwerk om de bunker die ook niet op de juist fundering staat. En dan ligt die ook nog eens vlakbij een tankstation.”

Poppelaars dook in de zaak toen hij hoorde dat Hornbach in oktober bekendmaakte vuurwerk te gaan verkopen. Dat terwijl hij zelf al vanaf januari dit jaar bezig is om aan veiligheidseisen te voldoen. Ook tuincentrum Schalk doet er al vijf jaar over een dergelijk verkoopvergunning te krijgen. De Hornbach diende volgens Poppelaars de vergunningaanvraag pas in oktober dit jaar in.

“Toen ik hoorde dat Hornbach vuurwerk ging verkopen, ben ik in de zaak gaan snuffelen”, zegt Poppelaars. “Aan de aanvraag van Hornbach klopte niet veel”, zegt hij. “Daarmee ben ik naar de voorzieningenrechter gestapt. Die heeft ons vandaag in het gelijk gesteld." Poppelaars verdenkt de gemeente en Hornbach van een 'een-tweetje'.

De gemeente was niet bereikbaar voor commentaar.

http://www.bredavandaag.nl/nieuws/41167/2010-12-28/rechter-hornbach-breda-mag-geen-vuurwerk-verkopen
 
Back
Bovenaan