Tieners bekennen opblazen prullenbak met nitraatbom

pyromaniac

VWC lid
Grootegast – De politie heeft afgelopen week gesproken met twee jongens van 14 en 15 jaar vanwege de vernieling van een prullenbak. De jongens gooiden zaterdag 21 november een nitraatbom in een prullenbak in de Notoaristuun in Grootegast. Het tweetal bekende afgelopen week dat ze verantwoordelijk zijn voor de vernieling. Ze kunnen niet in verband worden gebracht met andere vernielingen. Het duo zal waarschijnlijk doorgestuurd worden naar HALT.

De politie waarschuwt jongeren geen illegaal vuurwerk af te steken voor de jaarwisseling. Als jongeren met vuurwerk vernielingen plegen wordt er naast een proces-verbaal voor het afsteken van vuurwerk, ook proces-verbaal opgemaakt voor vernieling. Getuigen van vernieling worden verzocht direct contact op te nemen met de politie via 0900-8844 (lokaal tarief).

Deze week is de vuurwerkcampagne ‘Shit Happens!’ gestart. In de campagne worden jongeren tot 20 jaar geïnformeerd over de gevaren van het afsteken van vuurwerk. In veel gevallen werken de politie en bureau HALT samen om jongeren te wijzen op de regels rondom vuurwerk. Tot aan de kerstvakantie geven de Halt-voorlichters weer lessen aan leerlingen in groep 8 van het basisonderwijs en klas 1 en 2 van het voortgezet onderwijs.

http://www.flevocourant.nl/archives/10262
 
Back
Bovenaan