Politie vraagt bewoners alert te zijn: ‘Meld ongeregeldheden’

Politie vraagt bewoners alert te zijn: ‘Meld ongeregeldheden’

15 dec 2011
Om de jaarwisseling rustig en gezellig te laten verlopen, vraagt de politie de medewerking van bewoners. Wie ziet dat iemand de boel verstiert, wordt verzocht dit direct te melden. “Wie zich schuldig maakt aan vernielingen of geweld en wordt opgepakt”, zegt korpschef Frank Paauw, “viert zonder pardon Oud en Nieuw in de cel.”

De politie maakt korte metten met mensen die zich misdragen. "Wie op oudejaarsdag na acht uur 's avonds wordt aangehouden, kan zijn feestje wel vergeten", zegt korpschef Frank Paauw. "Die zit de rest van de jaarwisseling in de cel. Hierdoor voorkomen we dat de arrestanten snel weer buiten staan. Zij zullen die nacht dus geen rotzooi meer kunnen trappen."

Zware straffen
Raddraaiers verlaten hun cel sowieso met een boete, transactie of datum voor een rechtszitting. Dat laatste kan al heel snel, al op 2 en 3 januari zijn er supersnelrechtzittingen gepland. Ook kan iemand een taakstraf opgelegd krijgen; de eerste taakstraffen kunnen al op 1 januari uitgevoerd worden. Het OM eist in strafzaken die te maken hebben met de jaarwisseling hogere geldboetes, taakstraffen of gevangenisstraffen. Voor geweld tegen mensen met een publieke taak zoals ambulancemedewerkers, brandweermensen, agenten, maar ook RET controleurs wordt de eis standaard 200 procent hoger. Ook moet de arrestant de gemaakte schade terugbetalen. Een simpele vernieling kan soms al duizenden euro's kosten. De vernielingen rond de jaarwisseling kostten vorig jaar in alleen Rotterdam al ruim 500.000,-.

Feestje
Om Oud en Nieuw zo goed mogelijk te laten verlopen, werken politie, Openbaar Ministerie en diensten zoals Brandweer, GGD en Stadstoezicht nauw samen. De korpschef: "We willen dat ook dit jaar Oud en Nieuw voor iedereen een feestje is. Daar kunnen we allemaal een bijdrage aan leveren. We roepen iedereen op om het meteen te melden als iemand zich misdraagt." Is de dader nog aanwezig, bel 112. Dat geldt niet alleen voor levensbedreigende incidenten, maar ook voor bijvoorbeeld vernielingen.


bron
 
als dit goed uitgevoerd word ben ik het er helemaal mee eens.
alles wat kapot maakt opsluiten en keihard aanpakken. Hopelijk houdt dit mensen tegen om er aan te beginnen al vrees ik het ergste.
greetzz
 
Back
Bovenaan