Onderzoek naar opgeblazen etalageruiten

dennis-pyro

VWC lid
Uithuizen , 02-12-2010 • De politie heeft nader onderzoek verricht naar de opgeblazen etalageruiten en de beschadiging van het plafond van een bedrijf aan de Schoolstraat.

Hierbij is door de forensische opsporing vastgesteld dat de knal is veroorzaakt door het afsteken van een mortierbom. Ook een raam aan de overzijde van het pand is vernield en bij de bewoner boven het winkelpand is een raam vernield door de kracht van dit vuurwerk. Later in de nacht zijn er nog 3 van dit soort knallen in de omgeving waargenomen. Mortierbommen of shells zijn het gevaarlijkste en zwaarste soort vuurwerk dat gebruikt wordt. Om deze reden vallen shells onder de noemer professioneel vuurwerk en mogen ze alleen worden gebruikt in vuurwerkshows door professionals. Shells komen meestal voor in sferische of een cilindrische vorm en hebben allerlei soorten maten, meestal uitgedrukt in de Engelse maat inches, die de diameter van de shell aanduidt. In sommige landen mag dit vuurwerk ook aan particulieren worden verkocht, maar in België mag dit (na aandringen van de Nederlandse overheid) niet meer. Voor consumenten worden meestal shells in cakes verwerkt, het zijn een soort mini-uitvoeringen van de grotere shells. Regelmatig komt het voor dat dit illegale levensgevaarlijke vuurwerk door jeugdigen wordt afgestoken. Als een mortierbom in een groep wordt gegooid of nabij een groep wordt afgestoken, zullen er zeker gewonden of in het ergste geval doden kunnen vallen. De politie vraagt ouders dan ook om regelmatig hierover met kinderen in gesprek te gaan en hen te wijzen op de gevaren.

Getuigen die informatie hebben over deze vernieling of informatie hebben over de verkoop van illegaal vuurwerk, worden verzocht te bellen met 0900-8844. Dit kunt u ook anoniem doen via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000.
 
Zo! Dat is een duidelijk en zeer goed verwoord stukje context. Echt goed, ben onder de indruk :applause:

Dit moet haast wel een kenner of liefhebber zijn, anders had er een heel andere toelichting gestaan.

Uiteraard ben ik over de aanleiding van het nieuwsbericht niet zo verheugd. Stelletje idioten om shells nabij winkels/woningen te gaan wegstoken :bonk:

Cameo
 
Zo! Dat is een duidelijk en zeer goed verwoord stukje context. Echt goed, ben onder de indruk :applause:

Dit moet haast wel een kenner of liefhebber zijn, anders had er een heel andere toelichting gestaan.

Uiteraard ben ik over de aanleiding van het nieuwsbericht niet zo verheugd. Stelletje idioten om shells nabij winkels/woningen te gaan wegstoken :bonk:

Cameo

Nu alleen nog de term mortierbom in shell veranderen en we zijn er :)

@ Ik hoop dat ze die dwazen te grazen nemen, echt te bizar voor woorden dit !
 
Als je op de fora ziet wat voor salutes er dit jaar in omloop zijn is het niet zo gek dat dit gebeurd. Dan heb je de mensen die dit spul (in een woonwijk/winkelcentrum nota bene) op de grond afsteken omdat ze te besodemieterd zijn om een fatsoenlijke buis aan te schaffen maar het wel stoer vinden om die zooi af te steken.
 
Back
Bovenaan