Nijmeegse scholieren krijgen gratis vuurwerkbril

Scav

VWC Moderator
Forumleiding
NIJMEGEN - Alle 4.500 Nijmeegse scholieren in de groepen 6, 7 en 8 krijgen dit jaar een vuurwerkbril van de gemeente. Zo wil Nijmegen oogletsel rond de jaarwisseling voorkomen.Het uitdelen van de bril is een idee van gemeenteraadslid Grete Visser van D66. Die kreeg deze week een grote meerderheid van de gemeenteraad achter zich.

Voorlichting
Visser liet zich inspireren door Rotterdam, waar burgemeester Ahmed Aboutaleb al sinds 2011 de brillen uitdeelt. Die kosten 75 cent per stuk. Het is de bedoeling dat ook burgemeester Hubert Bruls, wethouders en raadsleden naar scholen gaan om voorlichting te geven over de gevaren van vuurwerk. Ook komt er een folder.

Overbodig
Niet alle partijen zijn enthousiast over het idee. SP en VVD vinden het overbodig, omdat er op scholen en bij opticiens al vuurwerkbrillen gratis verstrekt worden. Ook bij verkooppunten van vuurwerk zijn ze verkrijgbaar. Bruls vindt het echter een sympathiek idee met symbolische waarde.

Bron
 
Ook weer mooi positief nieuws, goed om te lezen. Vind dat er weer meer positieve geluiden over vuurwerk komen.
 
Back
Bovenaan