25 januari, 12:32
Thinkstock
ZWOLLE - Dit jaar kwamen er 1060 klachten binnen op het vuurwerkmeldpunt van GroenLinks, dat zijn 59 meldingen meer dan in 2014-2015. De meeste klachten gaan over harde knallen, stress bij dieren staat op een tweede plaats.
454 klachten kwamen binnen voordat de verkoop van consumentenvuurwerk begon. "Daaruit mag geconcludeerd worden dat illegaal vuurwerk ook in Zwolle een groot probleem is", stelt GroenLinks. "Dat ook legaal vuurwerk voor overlast zorgt blijkt wel uit het grote aantal klachten dat binnenkomt tijdens de officiële verkoopdagen."
Aa-landen
In de wijken Stadshagen en Ittersum heeft de gemeente in 2015 gesprekken georganiseerd rondom het thema vuurwerk met als doel het terugbrengen van de overlast. Daar waar het aantal meldingen in Stadshagen gedaald is, is het aantal meldingen in Ittersum iets gestegen. Opvallend is de grote stijging van het aantal meldingen uit de Aa-landen, van 67 in 2014-2015 naar 152 in 2015-2016.
Op 1 februari wordt dit onderwerp in de Zwolse gemeenteraad besproken, deze analyse zal daarbij gebruikt worden.
Vuurwerkshows
"GroenLinks zet zich in voor een vrolijke en feestelijke jaarwisseling, zonder overlast en slachtoffers. Het liefst ziet de partij dat vuurwerk met Oud en Nieuw niet meer door amateurs wordt afgestoken, maar er in plaats daarvan vuurwerkshows worden georganiseerd door professionals", aldus GroenLinks.
http://www.destentor.nl/regio/zwoll...rlast-bij-groenlinksmeldpunt-zwolle-1.5658608