Kinderprogramma geeft vuurwerk een slechte naam door te stunten met vuurwerk

broodjekaas

VWC lid
Checkpoint, een kinderprogramma op Zapp, is in de speciale vuurwerk aflevering, op 27-12-2016, over de schreef gegaan.
In de aflevering wordt zeer onverantwoordelijk omgegaan met vuurwerk. Er ontploffen meerdere vuurpijlen vlak bij de deelnemers, er vliegt een zelfgemaakte raket langs hun hoofd en er gaan benzinebommen af et cetera.

Kinderen die dit zien raken geïnspireerd en gaan misschien zelf stunten met vuurwerk. Wij als echte vuurwerkliefhebbers staan hier niet achter en het is belangrijk dat we Checkpoint laten weten dat ze fout bezig zijn door het insturen van een klacht. Hoe je dit kunt doen wordt onderaan deze post uitgelegd.

De volledige aflevering is te vinden via de volgende link: http://www.npo.nl/checkpoint/27-12-2016/VPWON_1267968
Enkele “highlights”:
5:50 Hier gaan vuurpijlen vlak bij ze af.
16:10 Hier worden ze bijna geraakt door hun zelfmaak raket.
19:40 Hier schieten ze pijlen vanaf hun schouder in tenten waarna een benzinebom afgaat.

Wat ze onder andere verkeerd doen en enkele citaten:
• Met raketlanceerders vuurpijlen naar tenten schieten waarna een benzinebom afgaat.
• Op een meter afstand van je hoofd een vuurpijl wegschieten.
• Het modificeren van vuurwerk op verschillende manieren.
• 300 vuurpijlen tegelijk afsteken.
• Vuurwerk vast maken aan een vlieger.
• Vuurwerk naar zichzelf schieten (verscholen achter een klein raam).

“we hebben laten zien wat er gebeurt als je 300 vuurpijlen tegelijk afsteekt, gewoon super vet”
“dat is gewoon de oplossing, meerdere vuurpijlen tegelijk afsteken”
“dan dump je het gewoon allemaal op een hoop en dan steek je het in een keer af”
“nou dan maak je het gewoon vast aan een vlieger”
“ik dacht echt van dit moet een keer fout gaan”

Actie! Dien een klacht in
Vind jij ook dat ze te ver zijn gegaan en wil je een klacht indienen? Stuur dan de onderstaande klacht naar de NPO, EO en Kijkwijzer. (Je kan natuurlijk ook zelf een mail schrijven.)

Email adres EO: [email protected]
Email adres Kijkwijzer: [email protected]
Facebook van de NPO: https://www.facebook.com/NPO/

Gebruik als onderwerp: Klacht over programma 'checkpoint' mbt vuurwerk.
Beste NPO, EO en Kijkwijzer,

Het programma ‘Checkpoint’ dat wordt uitgezonden op Zapp is te ver gegaan en ik wil hier een klacht over indienen. In de speciale vuurwerk aflevering, welke uitgezonden is op 27 december jongstleden, gaan de presentatoren in diverse scenes zeer onverantwoord om met vuurwerk.
Dit inspireert kinderen tot het onverantwoordelijk omgaan met vuurwerk. Vuurwerk komt door dit soort programma’s in een slecht daglicht te staan en ik als echte vuurwerkliefhebber vind dat erg jammer.
Ik verwacht dat deze aflevering teruggetrokken wordt en dat Zapp zich openlijk zal verontschuldigen.

Met vriendelijke groet,

Een vuurwerkliefhebber
 
Laatst bewerkt:
Mijn steun heb je. van de zotte dat kinderprogramma dit soort spul op de buis brengen. Daarbij dat ze nog eens illegaal bezig zijn.
 
Ik begrijp je punt volledig, maar is checkpoint niet bedoeld om dit soort experimenten gecontroleerd te doen zodat kids dat juist niet hoeven?

Het programma stelt zichzelf altijd de vraag hoe je op een ludiek en alternatieve wijze iets voor elkaar kunt krijgen. Totaal onlogisch, maar leuk om te zien. Ik denk dat het wel mee zal vallen met de copy-cats.
 
Ik begrijp je punt volledig, maar is checkpoint niet bedoeld om dit soort experimenten gecontroleerd te doen zodat kids dat juist niet hoeven?

Het programma stelt zichzelf altijd de vraag hoe je op een ludiek en alternatieve wijze iets voor elkaar kunt krijgen. Totaal onlogisch, maar leuk om te zien. Ik denk dat het wel mee zal vallen met de copy-cats.

Het probleem is ook niet perse wat ze doen, maar hoe ze het doen. Er wordt amper rekening gehouden met de veiligheid van de deelnemers en het gaat dan ook een aantal keren (bijna) fout.
 
Het probleem is ook niet perse wat ze doen, maar hoe ze het doen. Er wordt amper rekening gehouden met de veiligheid van de deelnemers en het gaat dan ook een aantal keren (bijna) fout.

Volgens mij valt dat dan wel weer mee. Daarnaast blijven ze herhalen dat het niet zelf gedaan moet worden, en is er rekening gehouden met het type vuurwerk. Handig item? Nee. Paniek? Ook niet.
 
Ik heb net de aflevering ook gekeken, en mij viel op dat er constant word herhaalt dit niet thuis te doen. En persoonlijk heb ik hier ook geen moeite mee.

Wat ik dan weer wel ondoordacht vond was de zakjes met poeder die op de pijlen werden geplakt, om zo het sier vuurwerk overdag zichtbaar te laten zijn, wat eigenlijk weer twee jaar te laat komt, omdat je pas vanaf 18:00 uur mag gaan afsteken, en dat betekent dat het al donker is:wink:
 
Niet lullig bedoeld maare...

Als bijvoorbeeld een Arno Bonte hierover een artikel had geschreven had iedereen moord en brand geschreeuwd dat ie nou s op moet houden enzo.

Als wij als liefhebbers nu ook al op elke slak zout gaan leggen dan is het eind echt zoek.
 
Ik zat dit gisteren met mijn vrouw en kinderen te kijken. Ik zat mij op te vreten dat een publieke omroep dit uitzend.
Ik zei nog tegen mijn vrouw dat ik van plan was om daar een brief heen te sturen, dus mijn steun heb je.
 
Back
Bovenaan