Het is gebeurd!

Wow! Ik lees met verbazing dit topic zeer aandachtig door. Juist daar mijn show's ook groter en steeds drukker bezocht worden herken ik dit heel erg (Wat 3 jaar gelden begon met 11 cake's liep dit jaar al naar de 81 Cake's en 40 single shots). Ik wordt ieder jaar enthousiaster en het pyrovirus is dit jaar (na gister avond) echt compleet ingeslagen.

Nu lees ik dit topic en mijn euforie verdwijnt lichtjes, want volgens mij kan dit dus een ieder overkomen die ook maar een beetje vuurwerk freak is, dus ook mij. Kortom de gene die netjes met het vuurwerk omspringen en het gebruiken waarvoor bedoel, mensen entertainen, zijn tegenwoordig ook al niet meer zeker van hun zaak.

Ik wil je via deze weg dan ook stekte wensen!
 
Sterkte man.. Maar ik begrijp hieruit dus dat jij in een Belgische gemeente woont waar een vergunning nodig is om te mogen afsteken?
Of is dat vanwege de hoeveelheid dat je dat altijd netjes vantevoren aanmelde? Ik zou het geval in elk geval in de lokale media proberen te krijgen, misschien dat het nog wat oplevert als de buurt daardoor achter je komt te staan.

Wat ik wel raar vind is dat jaren achter elkaar een vergunning verleend wordt en ineens als er een nieuwe burgemeester en brandweer commandant is ineens niet. Ik zou dat argument toch even bij de rechter voorleggen.
 
In België moet je je show melden bij de burgemeester en dienst springstoffen.
Je moet een verzekering hebben en de brandweer heeft ook een vinger in de pap.
 
In België moet je je show melden bij de burgemeester en dienst springstoffen.
Je moet een verzekering hebben en de brandweer heeft ook een vinger in de pap.

Geldt dit ook voor gemeentes waar je geen vergunning nodig hebt? Ik zag een tijdje geleden een kaartje van België waar je mocht afsteken, waar het verboden was, waar je een vergunning nodig had. Dit feit bevreemde mij aanzich al. Ik vind het raar dat de regels per gemeente verschillen en dat dit gewoon niet een landelijke regel is (mag hopen dat we dit ook nooit in Nederland gaan krijgen, als gaat het wel steeds meer die kant op met de vuurwerkvrije zones).
 
In België zit je als particulier aan een max van 1000 gr pts.

Voor een show zul je dus een opslag moeten hebben en ADR.

Sowieso is het verstandig de burgemeester en brandweer te vriend te houden.
 
Back
Bovenaan